Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
RC Arka rozbita w Łodzi! - poniedziałek, 16, wrzesień 2019 20:53
Do trzech razy sztuka! - wtorek, 17, wrzesień 2019 16:16
Arka wciąż na dnie! - sobota, 14, wrzesień 2019 18:55
Małgorzata Dydek w Hall of Fame FIBA!!! - poniedziałek, 09, wrzesień 2019 07:56
Nowe buty nie pomogły! Puchar Prezydenta nie dla Arki! - niedziela, 08, wrzesień 2019 18:02

niedziela, 07 sierpień 2016 00:12

Gdynia gospodarzem mistrzostw świata 2018 w klasie "505"!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Gdynia gospodarzem mistrzostw świata 2018 w klasie "505"! Foto: www.gdyniasport.pl

Najlepsi żeglarze świata startujący w klasie 505, za dwa lata pojawią się w Gdyni. Miasto oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 uzyskały właśnie zgodę na organizację tych prestiżowych regat w 2018 roku.

To decyzja Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy 505, która zapadła w trakcie trwających właśnie Mistrzostw Świata 505 w Weymouth. Wśród kilku zgłoszonych lokalizacji największe poparcie uzyskała Gdynia.

 - W Gdyni wielokrotnie gościliśmy już prestiżowe, międzynarodowe imprezy żeglarskie rangi mistrzowskiej. Tym razem czas na klasę 505, która mocno związana jest z naszym miastem.  Żeglarska Stolica Polski w 2018 roku ma szansę ponownie stać się Żeglarską Stolicą Świata. Dokonamy wszelkich starań organizacyjnych, aby zawodnicy poczuli się u nas jak najlepiej i docenili zarówno świetne warunki żeglarskie, jak i wspaniałą atmosferę na brzegu – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 starało się o przywilej organizacji regat światowej rangi już od pewnego czasu. Od kilku lat na Mistrzostwach Polski klasy 505 pojawiali się utytułowani zawodnicy z innych państw Europy. Międzynarodowe środowisko żeglarzy klasy 505 z uznaniem obserwowało szybki rozwój tej klasy w Polsce, która dziś jest najpopularniejszą klasą żeglarską w naszym kraju.

- To dla nas dowód uznania za ponad 10 lat pracy nad aktywacją tej wyjątkowej klasy żeglarskiej w Polsce. Robimy wszystko, aby każdy, bez względu na umiejętności, dobrze się bawił podczas naszych regat. Co roku pojawia się w naszym gronie kilka nowych załóg, co zostało zauważone przez żeglarzy z innych państw – podkreśla Przemysław Zagórski, prezes klasy 505 w Polsce.

„Pięćsetpiątka” to szybki i wymagający jacht regatowy, który ma tysiące wielbicieli na całym świecie. Najmłodsi zawodnicy ścigający się na łodziach klasy 505, mają po kilkanaście lat, najstarsi – są już na emeryturze. W regatach rangi Mistrzostw Świata regularnie startuje ponad setka jachtów, a wśród zawodników klasy 505 można spotkać wielu byłych olimpijczyków, a nawet uczestników regat Pucharu Ameryki. W Polsce od ponad dziesięciu lat klasa przeżywa prawdziwy renesans. W cyklicznych regatach Pucharu Polski regularnie ściga się kilkadziesiąt załóg.

 

 

---------------------------------------

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

Czytany 12703 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 sierpień 2016 23:27
Redakcja

tel. 606 924 771

Kibicujemy tym wydarzeniom:

 

  

 

 

 

NajnowszeInfoGaleria

 
Dwa razy się nie udało i wreszcie za trzecim razem JEST! Ty razem okazały puchar za zwycięstwo w III Memoriale...
Przed wyjazdem do Łodzi nikt nie liczył na cud, ale też wszyscy mieli, że wysokie porażki Buldogów, to już......
Tuż przed przerwą na mecze reprezentacji Arka pokonała Górnika Zabrze. Wydawało się, że po licznych zmianach...
MIES (Szwajcaria) – jedna z najsłynniejszych zawodniczek polskiej, europejskiej, światowej koszykówki i WNBA -...

Odwiedza nas

Odwiedza nas 291 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane