Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Michał Kołakowski nowym prezesem Arki Gdynia!

  • środa, Lip 01 2020
  • Napisał 
Michał Kołakowski nowym prezesem Arki Gdynia! Foto: www.arka.gdynia.pl, Stanisław Wrzosek

Ta decyzja była jedynie kwestia czasu. Oczekiwali jej wszyscy, zarówno piłkarze, jak i kibice. 1 lipca na stronie internetowej Arki Gdynia ukazał się oficjalny komunikat:

30 czerwca 2020 roku Rada Nadzorcza SSA Arka Gdynia powołała z dniem 1 lipca na funkcję Prezesa Zarządu Pana Michała Kołakowskiego. 

Objęcie funkcji wykonawczej w spółce jest dla mnie kolejnym etapem zaangażowania w Klub. Pozwoli to na bezpośredni nadzór nad strukturami spółki, ich reorganizacją i usprawnieniem funkcjonowania. Przed nami wiele wyzwań. Jestem przekonany, że pozwoli to na skuteczniejszą realizację planu, który określony został po objęciu przeze mnie pakietu większościowego spółki -  powiedział Michał Kołakowski.  

Pan Michał Kołakowski od 8 maja 2020 roku jest większościowym akcjonariuszem SSA Arka Gdynia posiadającym 75 % udziałów spółki. 

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe o kierunku międzynarodowe prawo sportowe w szkole prawa i biznesu ISDE w Madrycie. Przez pięć lat pracował jako pośrednik transakcyjny, uczestnicząc w negocjacjach z zawodnikami oraz klubami piłkarskimi.  

Rada Nadzorcza dziękuje dotychczasowemu Prezesowi - Panu Radomirowi Sobczakowi za pracę, którą wykonał dla Klubu, w okresie od 17 stycznia do 30 czerwca 2020 roku.

 

Niejako w cieniu tej decyzji Arka Gdynia rozstała się także z dwoma osobami, które śmiało można nazwać "ikonami" klubu. Z dniem 30 czerwca wygasły im  kontrakty, które nie zostały przedłużone.

Michał Globisz

W latach 1974 – 1986 był pracownikiem Lechii, a następnie jej współpracownikiem do 2001 roku. Był tam trenerem zespołów juniorskich oraz I drużyny seniorów w 1 i 2 lidze.  Od 1982 do 2010 roku pracował także w Polskim Związku Piłki Nożnej jako opiekun drużyn juniorskich i młodzieżowych. 

Największe sukcesy odnosił z młodzieżowymi reprezentacjami Polski: 

  • złoty medal Mistrzostw Europy U-18 w 2001

  • srebrny medal Mistrzostw Europy U-16 w 1999 

Po okresie pracy trenerskiej i przejściu na emeryturę w 2011 roku trafił do Arki. W ostatnim okresie od września 2017 roku pełnił w klubie funkcję doradcy zarządu i pionu sportowego.

 

Janusz Kupcewicz

Największe sukcesy odnosił jako zawodnik, reprezentant Polski. W kadrze rozegrał jako zawodnik Arki, w której grał w latach 1974-1982, 15 spotkań (zdobył 2 bramki, w tym pamiętną z rzutu wolnego przeciwko Francji w meczu o trzecie miejsce MŚ 1982 w Hiszpanii). Wybrany przez kibiców piłkarzem 80-lecia i 90-lecia Arki.

Sukcesy: 

  • srebrny medalista Mistrzostw Świata (1982)

  • zdobywca Pucharu Polski z Arką (1979)

  • mistrz Polski w barwach Lecha (1983) 

Po zakończeniu kariery zawodniczej pracował w Arce jako działacz, m.in. był doradcą ds. sportowych, a od roku 2014 współpracował z pionem sportowym odpowiadając za pozyskiwanie zawodników z rynku krajowego. 

 

Obu, władze Arki wyraziły podziękowanie za zaangażowanie i pracę na rzecz klubu!-----------------------------------------

Źródło i foto: arka.gdynia.pl

Czytany 3620 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: Arka Gdynia
Redakcja

tel. 606 924 771

Kibicujemy tym wydarzeniom:

  

 

 

NajnowszeInfoGaleria

 
Nowy sezon Energa Basket Ligi Kobiet 2020/2021 będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Nie będzie krakowskiej...
Znany jest już system rozgrywek oraz terminarz na sezon 2020/21 Energa Basket Ligi. Rozgrywki rozpoczynamy już 27...
Piłkarze Arki Gdynia wyjechali dzisiaj, 3 sierpnia na zgrupowanie do Gniewina, które potrwa do 8 sierpnia. Ośrodek...
Po spadku z Ekstraklasy w Arce Gdynia wielkie „wietrzenie szatni”. Jedni odchodzą, drudzy zostają, jeszcze inni...

Odwiedza nas

Odwiedza nas 312 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane