Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
W Treflu zmiany... - poniedziałek, 01, czerwiec 2020 12:43
Raków topi Arkę? - piątek, 26, czerwiec 2020 20:13
Tylko remis w Płocku! - sobota, 20, czerwiec 2020 15:18
Zwycięstwo z Zagłębiem przedłuża nadzieje! - wtorek, 23, czerwiec 2020 20:13

Arka chce grać!

  • wtorek, Kwi 21 2020
  • Napisał 

Wszystko wciąż jeszcze w rękach rządu, ale piłkarze intensywnie trenują i palą się do powrotu na ligowe boiska w oczekiwaniu na decyzje ministra zdrowia i zielone światło do zakończenia sezonu.

Epidemia nie odpuszcza, jednak powoli powstają scenariusze powrotu do treningów, a następnie do wznowienia rozgrywek. 

Od poniedziałku 20 kwietnia piłkarze oraz wyznaczone przez kluby osoby mają raportować o swoim stanie zdrowia. Tak ma być już do końca rozgrywek.  

Procedury wypracowane w zespołach roboczych, w tym w grupie roboczej ds. powrotu do treningów i rozgrywek ekstraklasy, w której jest m.in. Antoni Łukasiewicz dyrektor sportowy Arki, czekają na akceptację Ministerstwa Sportu. 

Jeśli wszystko będzie odbywało się zgodnie z planem to jest plan powrotu do meczów ligowych oczywiście bez publiczności, w ostatni weekend maja lub pierwszy czerwca. Trzeba jeszcze plan dopracować, kluby wymieniają poglądy i dopracowują szczegóły.  

Stanowisko Arki jest niezmienne i wyraźnie podkreśla to Antoni Łukasiewicz w kontekście opinii pojawiających się od wczoraj w mediach, jakoby Arka nie chciała powrotu do rozgrywek: 

- Jestem jedną z osób, która najczęściej zabiera głos podczas spotkań grupy. Wskazuję na wiele kwestii jakie musimy przeanalizować oraz mówię o tym, z czym się nie zgadzam. Jako klub, który na tę chwilę uchwałą PZPN z 12/03 jest w I lidze, a nic w tej sprawie nie zostało oficjalnie zmienione, zależy nam żeby wrócić do rywalizacji i żeby sportowo wywalczyć utrzymanie.  

W dużej mierze wszystko zależy także od decyzji rządu, ministra zdrowia i tego kiedy zostaną podjęte decyzje dające zielone światło na kolejne etapy. W tej chwili ruszyła wspomniana izolacja z monitorowaniem przez sztaby medyczne. Następnie czekamy na otwarcie obiektów na których można będzie trenować indywidualnie. Potem 3 maja testom na obecność COVID-19 zostaliby poddani zawodnicy i członkowie sztabów. Dzień później rozpoczną się treningi w małych grupach. Po tygodniu mają być wznowione ćwiczenia zespołowe.  

Na dni 27-28 maja przewidziano kolejne testy na obecność koronawirusa dla piłkarzy, członków sztabów, a także dla sędziów. Wówczas mogło by dojść do wznowienia rozgrywek.  

W dniach od 29 do 31 maja miałaby zostać rozegrana 27. kolejka Ekstraklasy, a sezon zakończyć się w dniach 16-20 lipca. 

Tyle plany, a jak będzie i na co pozwoli epidemia przekonamy się wkrótce.

Czytany 2246 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: Arka Gdynia
Redakcja

tel. 606 924 771

Kibicujemy tym wydarzeniom:

  

 

 

NajnowszeInfoGaleria

 
Ta decyzja była jedynie kwestia czasu. Oczekiwali jej wszyscy, zarówno piłkarze, jak i kibice. 1 lipca na stronie...
Arka nie zagrała złego meczu, zwłaszcza w drugiej połowie jej gra mogła się podobać. Dwukrotnie ambitnie goniła...
Na trybuny wrócili kibice, a Arka wreszcie zagrała tak, jak od niej wszyscy oczekują. Żółto-niebiescy pokonali...
Pierwszego meczu w grupie spadkowej udało się Arce nie przegrać. Biorąc pod uwagę problemy personalne zespołu...

Odwiedza nas

Odwiedza nas 438 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane