Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
Koniec męskiej piłki ręcznej w Gdyni! - środa, 04, wrzesień 2019 11:27
Wisła topi Arkę?!!! - sobota, 07, marzec 2020 17:01
"Sobi" u steru Arki! - wtorek, 10, marzec 2020 17:30

Rozgrywki Ekstraligi Rugby zawieszone do odwołania! Wyróżniony

  • piątek, Mar 20 2020
  • Napisał 
Rozgrywki Ekstraligi Rugby zawieszone do odwołania! Foto: pzrugby.pl

Europejska federacja rugby zawiesiła wszystkie rozgrywki do 15 kwietnia. Powodem jest koronawirus. W związku z tym reprezentacja Polski juniorów nie zagra w mistrzostwach Europy, a drużyna narodowa kobiet nie wystąpi w RPA w kwalifikacjach do World Series. Nie może grać także Ekstraliga, choć na razie nie ma planów, aby ją zakończyć.

- Jesteśmy zawiedzeni, że nie możemy grać, choć oczywiście nikt nie podważa zasadności takiej, a nie innej decyzji. Po prostu z zimowej przerwie mocno pracowaliśmy w siłowni i liczyliśmy, że to zaprocentuje na boisku. Teraz, aby nie zaprzepaścić zupełnie tego co wykonaliśmy, cały zespół ma przygotowane indywidualne rozpiski – mówi Mateusz Dąbrowski, zawodnik i kierownik Arki Gdynia, członek zarządu Polskiego Związku Rugby.

Zespół Buldogów miał wzmocnić David Flick z RPA, ale w związku z epidemią nie dostał wizy i kontrakt jest nieważny. 

10 marca Polski Związek Rugby rekomendował, aby "w związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów i sytuacją związaną z koronawirusem COVID-19" wszystkie mecze i turnieje rugby w kategorii senior odbywały się bez udziału publiczności" oraz, aby nastąpiło "odwołanie wszystkich zaplanowanych turniejów dzieci i młodzieży".

Dwa dni później utrzymano decyzje co do rozgrywek młodzieżowych oraz rozszerzono ją na rywalizację seniorów. 

Pierwotnie rekomendowano aby mecze w kategoriach seniorskich odbyły się bez udziału publiczności, jednak wobec sytuacji w kraju, działań podejmowanych przez władze centralne i lokalne, jedyną słuszną decyzją jest czasowe zawieszenie rozgrywek. Podtrzymana została rekomendacja o odwołaniu wszystkich turniejów dzieci i młodzieży. Odwołana została akcja Kadry Narodowej Kobiet U18 w Gdańsku. 

- Zarząd Polskiego Związku Rugby nie może zabronić ani odwołać treningów i procesu szkolenia w klubach, jednak wzywa do realnej oceny sytuacji, tak aby wspomóc działania które są podejmowane. Być może krótkoterminowe ograniczenie treningów przyspieszy możliwość wznowienia rozgrywek - czytamy w komunikacie podpisanym przez sekretarza generalnego PZR Krzysztofa Czajkę

- Polski Związek Rugby monitoruje sytuację na świecie, jest w stałym kontakcie z World Rugby, Rugby Europe, federacjami krajowymi (Portugalii, RPA i Rosji), które organizują imprezy w których mamy być uczestnikiem. Na chwilę obecną Mistrzostwa Europy U20 Rugby 15 mężczyzn (21-29 marca br., Coimbra, Portugalia), Turniej Kwalifikacyjny do World Series Rugby 7 kobiet (28-29 marca br., Stellenbosch, RPA) i Mistrzostwa Europy U18 Rugby 15 mężczyzn (11-19 kwietnia br., Kaliningrad, Rosja) odbędą się. Sztaby szkoleniowe otrzymały pełną informację dotyczącą sytuacji poszczególnych turniejów, którą przekazać mają zawodnikom. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji i dynamiki zmian Polski Związek Rugby dopuszcza możliwość odwołania startów.

Najważniejszą kwestią w momencie rozwoju epidemii koronawirusa COVID-19 jest zdrowie zawodników, pracowników klubów oraz kibiców.

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Rugby, organizatora rozgrywek Ekstraligi Rugby, rywalizacja o mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020 zostaje zawieszona do odwołania.

 

 

-----------------------------------------

 Źródło: pzrugby.pl

Czytany 375 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: RC Arka Gdynia
Redakcja

tel. 606 924 771

Kibicujemy tym wydarzeniom:

  

 

 

NajnowszeInfoGaleria

 
Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzeniem...
Rada nadzorcza Ekstraklasy SA, na wniosek wszystkich klubów, podjęła uchwałę o zasadach ograniczania wynagrodzenia...
W trosce o całą polską rodzinę piłkarską, a w szczególności o zapewnienie integralności oraz ciągłości...
- Zwracaliśmy uwagę, że do rozegrania sezonu do końca, konieczne było nie tylko przesunięcie EURO, ale także...

Odwiedza nas

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane