Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
RC Arka rozbita w Łodzi! - poniedziałek, 16, wrzesień 2019 20:53
Do trzech razy sztuka! - wtorek, 17, wrzesień 2019 16:16
Arka wciąż na dnie! - sobota, 14, wrzesień 2019 18:55
Małgorzata Dydek w Hall of Fame FIBA!!! - poniedziałek, 09, wrzesień 2019 07:56
Nowe buty nie pomogły! Puchar Prezydenta nie dla Arki! - niedziela, 08, wrzesień 2019 18:02

Nowy prezes, nowe otwarcie. Zmiany w Arce Gdynia Wyróżniony

  • środa, Sie 28 2019
  • Napisał 
Nowy prezes, nowe otwarcie. Zmiany w Arce Gdynia Foto: Ziemowit BUJKO

Wojciech Pertkiewicz nie jest już prezesem Zarządu Arki Gdynia. Rada Nadzorcza uznała go winnym obecnej sytuacji w klubie i zwolniła z zajmowanego stanowiska.

W środę 28 sierpnia, na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa przed spotkaniem PKO BP Ekstraklasy: Arka Gdynia - Górnik Zabrze.  

Obok zapowiadanych wcześniej trenera Jacka Zielińskiego oraz Adama Dancha, obecny był właściciel większościowy klubu Dominik Midak. Poinformował on dziennikarzy o zmianie i przedstawił nowego prezesa, którym został Grzegorz Stańczuk.

Nowy prezes Zarządu spółki to były sportowiec, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wydziału Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. W ostatnim okresie pracował przez blisko cztery lata w Ekstraklasie S.A., na stanowisku starszego managera ds. sponsoringu i rozwoju biznesu. Był odpowiedzialny za pozyskiwanie partnerów oraz obsługę wszystkich kontraktów z nimi największej ligi sportowej w Polsce. - Jestem przekonany, że Arka Gdynia ma wszystkie atuty, by osiągnąć sukces w Ekstraklasie i w perspektywie najbliższych lat być jednym z najsilniejszych klubów w lidze. Dziękując za kredyt zaufania, przystępuję do działania w nowej roli, z przekonaniem, że pokażemy kibicom lepszą i ambitniej grającą drużynę - powiedział nowy prezes Arki.

Wojciech Pertkiewicz zarządzał klubem przez siedem lat. Było to najlepsze siedem lat w 90-letniej historii klubu. W tym czasie Arka zdobyła mistrzostwo Polski juniorów starszych, wicemistrzostwo juniorów starszych w 2013 roku, awansowała do Ekstraklasy, zdobyła Puchar Polski w 2017 roku, a rok później ponownie zagrała w finale tych rozgrywek, ulegając mistrzowi Polski – Legii Warszawa. Kilka tygodni później po raz drugi z rzędu pokonała jednak warszawski klub w meczu o Superpuchar Polski.

Rada Nadzorcza doceniając te sukcesy wyraziła podziękowanie prezesowi Pertkiewiczowi, jednocześnie jednak uznała, że to on ponosi odpowiedzialność za nietrafione transfery, dobór składu oraz niewłaściwie przygotowanie drużyny do sezonu, którego wynikiem jest obecna sytuacja klubu i jego pozycja w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Dominik Midak przedstawił nowo zakontraktowanego piłkarza Arki Gdynia, którym został Marko Vejinović. Holender grał w Gdyni na zasadzie wypożyczenia w ubiegłym sezonie i w znacznej mierze przyczynił się do obronienia przez żółto-niebieskich ekstraklasowego bytu. Tym razem zakontraktowano go na zasadzie transferu definitywnego na okres trzech lat.

Już w najbliższy piątek Vejinović będzie miał okazję przypomnieć się gdyńskim kibicom podczas meczu z Górnikiem Zabrze.

 

Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

 

Czytany 200 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: Arka Gdynia
Redakcja

tel. 606 924 771

Kibicujemy tym wydarzeniom:

 

  

 

 

 

NajnowszeInfoGaleria

 
Dwa razy się nie udało i wreszcie za trzecim razem JEST! Ty razem okazały puchar za zwycięstwo w III Memoriale...
Przed wyjazdem do Łodzi nikt nie liczył na cud, ale też wszyscy mieli, że wysokie porażki Buldogów, to już......
Tuż przed przerwą na mecze reprezentacji Arka pokonała Górnika Zabrze. Wydawało się, że po licznych zmianach...
MIES (Szwajcaria) – jedna z najsłynniejszych zawodniczek polskiej, europejskiej, światowej koszykówki i WNBA -...

Odwiedza nas

Odwiedza nas 327 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane