Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
RC Arka rozbita w Łodzi! - poniedziałek, 16, wrzesień 2019 20:53
Do trzech razy sztuka! - wtorek, 17, wrzesień 2019 16:16
Arka wciąż na dnie! - sobota, 14, wrzesień 2019 18:55
Małgorzata Dydek w Hall of Fame FIBA!!! - poniedziałek, 09, wrzesień 2019 07:56
Nowe buty nie pomogły! Puchar Prezydenta nie dla Arki! - niedziela, 08, wrzesień 2019 18:02

Pamięci Józefa Barbachena. Spotkanie pokoleń Arki Gdynia na "Górce"

Pamięci Józefa Barbachena. Spotkanie pokoleń Arki Gdynia na "Górce" Foto: Ziemowit BUJKO

Tradycją stają się już coroczne spotkania pokoleń na dawnym stadionie Arki Gdynia przy ul. Ejsmonda, w miejscu dla każdego gdynianina „kultowym”

Na historycznej  „Górce” odbyło się już IV Spotkanie Międzypokoleniowe. Organizatorami było Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki, wraz z projektem Kibice Razem i w porozumieniu z klubem Arka Gdynia. Pomimo, iż oficjalna prezentacja zawodników żółto-niebieskich na sezon 2015/2016 odbyła się dzień wcześniej w CH „Riviera” ponownie kibicom przedstawiona została cała drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym, w skład którego wchodzą m.in. niegdyś grający na tym stadionie trenerzy Grzegorz Niciński, Grzegorz Witt i Jarosław Krupski

Wraz z kadrą zawodników i trenerów na spotkanie przybyli także byli zawodnicy Arki i jej działacze, a także przedstawiciele Zarządu Klubem z prezesem Wojciechem Pertkiewiczem.

Spotkanie Międzypokoleniowe to od kilku lat nie tylko okazja do spotkania się kibiców i piłkarzy, ale także do zakosztowania odpowiedniej atmosfery trybun przez zawodników, szczególnie nowych, którzy przyszli do zespołu przed nowym sezonem i jeszcze nie poczuli klimatu widowni gdyńskiego stadionu.

Po głośnym powitaniu przez kibiców które niosło się po najbliższej okolicy, wywoływani przez Mariusza Jędrzejewskiego, słynnego „Megafona”, na specjalnej scenie ustawionej u podnóża kibicowskiej „Górki” pojawiali się kolejno zawodnicy.

Po prezentacji graczy bieżącego składu nastapiło uhonorowanie dwóch  byłych już zawodników Arki. Pamiątkową koszulkę z rekordową liczbą 422 rozegranych spotkań, otrzymał Dariusz UlanowskiŁukasz Kowalski, który bronił barw gdyńskiego klubu jeszcze w ubiegłym sezonie  otrzymał pamiątkowy szalik z napisem: „Kowal dziękujemy”. Podobnie wspomniany Ulanowski.

Clou całej uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy, ku czci legendy klubu, nieżyjącego już Józefa Barbachena. Dokonała tego wdowa po piłkarzu i trenerze pani Janina Barbachen w asyście przedstawicieli różnych pokoleń klubu, a Mirosław Chodakowski przypomniał postać wychowawcy żółto-niebieskich pokoleń. Na ręce Wdowy złożono także wiązankę żółto-niebieskich róż, które jak zadeklarowała, znajdą się na grobie jej Męża.

W trakcie uroczystości kibice Arki i Cracovii (dwóch klubów kultywujących legendę Józefa Barbachena), którzy wcześniej rozegrali między sobą towarzyski mecz, stworzyli efektowną oprawę, z której przebijał się wielki napis: „Józef Barbachen, Wielki Człowiek, Piłkarz, Trener - Na Cracovii Wychowany, Arce Oddał Serce”

Fani zademonstrowali także piłkarzom elementy dopingu meczowego i dali poczuć atmosferę, jak ich czeka na meczach przy ul. Olimpijskiej.

Po licznych podziękowaniach najbardziej zaangażowanym w organizację i przygotowanie Spotkania Pokoleń, piłkarze byli do dyspozycji kibiców. Były więc wspólne zdjęcia, autografy, a także zwykłe rozmowy.Zarząd Klubu przypomina, że do niedzieli trwa 2 etap sprzedaży karnetów , a od poniedziałku rozpocznie się sprzedaż otwarta!


KARNETY NA NOWY SEZON JUŻ W SPRZEDAŻY! TRWA 2 ETAP!

Przypominamy, że kupno karnetu daje szereg korzyści i stałość ceny wobec ruchomych cen biletów, jakie będą w nowym sezonie.

ZACHĘCAMY DO KUPNA KARNETÓW PRZEZ INTERNET!

 

 

Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

 • 001.Tablica przysłonięta flagą klubową001.Tablica przysłonięta flagą klubową
 • 002.Mariusz Jędrzejewski czyli legendarny Megafon prowadził uroczystość002.Mariusz Jędrzejewski czyli legendarny Megafon prowadził uroczystość
 • 003.Piłkarze w oczekiwaniu na prezentację003.Piłkarze w oczekiwaniu na prezentację
 • 004.Szpaler wykonany przez piłkarzy ku czci żegnanych Ulanowskiego i Kowalskiego004.Szpaler wykonany przez piłkarzy ku czci żegnanych Ulanowskiego i Kowalskiego
 • 005.Koszulka dla Uliego i szalik dla Kowala005.Koszulka dla Uliego i szalik dla Kowala
 • 006.Oprawa ku czci Józefa Barbachena006.Oprawa ku czci Józefa Barbachena
 • 007.Tablica odsłonięta007.Tablica odsłonięta
 • 008.Kwiaty dla Pana Józefa008.Kwiaty dla Pana Józefa
 • 009.Przedsmak dopingu meczowego009.Przedsmak dopingu meczowego
 • 010.i meczowej oprawy010.i meczowej oprawy
 • 011.Arka i Pasy zawsze razem011.Arka i Pasy zawsze razem
 • 012.Dym uniemożliwia wykananie zdjęcia na tle oprawy012.Dym uniemożliwia wykananie zdjęcia na tle oprawy
 • 013.Dopiero gdy nieco opadł udało się. Piłkarze na tle oprawy meczowej013.Dopiero gdy nieco opadł udało się. Piłkarze na tle oprawy meczowej
 • 014.I wreszcie czas na zdjęcia014.I wreszcie czas na zdjęcia
 • 015.Najbardziej rozchwytywany do zdjęć Krzysztof Sobieraj015.Najbardziej rozchwytywany do zdjęć Krzysztof Sobieraj
 • 016.Arkowcy to przystojne chłopaki. Każda kobieta niezależnie od wieku chętnie sie z nimi fotografuje016.Arkowcy to przystojne chłopaki. Każda kobieta niezależnie od wieku chętnie sie z nimi fotografuje
Czytany 503514 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dział: Arka Gdynia
Ziemowit Bujko

tel. 606 924 771  

Kibicujemy tym wydarzeniom:

 

  

 

 

 

NajnowszeInfoGaleria

 
Dwa razy się nie udało i wreszcie za trzecim razem JEST! Ty razem okazały puchar za zwycięstwo w III Memoriale...
Przed wyjazdem do Łodzi nikt nie liczył na cud, ale też wszyscy mieli, że wysokie porażki Buldogów, to już......
Tuż przed przerwą na mecze reprezentacji Arka pokonała Górnika Zabrze. Wydawało się, że po licznych zmianach...
MIES (Szwajcaria) – jedna z najsłynniejszych zawodniczek polskiej, europejskiej, światowej koszykówki i WNBA -...

Odwiedza nas

Odwiedza nas 323 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane