Druga porażka VBW Arki w Eurolidze! - czwartek, 03, grudzień 2020 17:42
Pewne zwycięstwo siatkarzy Trefla! - sobota, 28, listopad 2020 19:29
Przekonujące zwycięstwo Trefla! - niedziela, 22, listopad 2020 19:24

Najnowsze Info

Trefl Sopot liderem tabeli EBL! Wygrana w Dąbrowie Górniczej!

• poniedziałek, Lis 16 2020
  • Napisał
Trefl Sopot liderem tabeli EBL! Wygrana w Dąbrowie Górniczej! Foto: treflsopot.pl

W ostatnim spotkaniu Trefla Sopot w pierwszej rundzie Energa Basket Ligi 2020/2021 żółto-czarni pokonali na wyjeździe MKS Dąbrowę Górniczą 81:72 i zostali liderem tabeli EBL.

Było to dziewiąte zwycięstwo drużyny Marcina Stefańskiego, która dzięki temu już teraz zapewniła sobie udział w przyszłorocznym turnieju o Puchar Polski.

Pierwsze punkty w poniedziałkowej rywalizacji były autorstwa Łukasza Kolendy. Następnie w Hali Centrum byliśmy świadkami bardzo nieprzyjemnej kontuzji zawodnika gospodarzy, Mikołaja Ratajczaka, który do końca gry już nie pojawił się na parkiecie. Po powrocie do rywalizacji cztery punkty zapisał na swoim koncie Dominik Olejniczak, a w międzyczasie MKS odpowiedział za sprawą byłego zawodnika Trefla, Jakuba Motylewskiego. Sopocianie utrzymywali się na kilkupunktowym prowadzeniu, a oprócz Dominika i Łukasza swoje konta otworzyli też Martynas Paliukenas i Paweł Leończyk (8:14). Przez blisko siedem minut żadna z drużyn nie potrafiła umieścić piłki w koszu po rzucie zza łuku, ale tę złą passę przełamał w końcu Karol Gruszecki, co dało gościom prowadzenie 19:10. Zareagował trener Alessandro Magro, który poprosił o czas na żądanie. Jego wskazówki nie zmieniły jednak obrazu gry. Drużyna trenera Stefańskiego po 10 minutach prowadziła 23:16, a na uwagę zasługuje fakt, iż pod koniec tej części meczu na parkiecie pojawił się Daniel Ziółkowski.

Drugą kwartę rozpoczął TJ Haws, który trafił zza linii 6.75 metra. MKS się jednak nie poddawał. Dwa celne rzuty osobiste Elijaha Wilsona, jego trójka, a także taki sam udany rzut Vytenisa Cizauskasa pozwoliło dąbrowianom zminimalizować przewagę do zaledwie dwóch punktów (24:26)! Na taki obrót spraw od razu zareagował, biorąc czas, trener Trefla. Po powrocie na parkiet trafił Haws, ale kiedy w kontrze punkty zdobył Marek Piechowicz, a następnie z dziewięciu metrów za trzy trafił Lee Moore, gospodarze po raz pierwszy wysunęli się na prowadzenie (29:28). Rozdrażniło to gości, którzy szybko odpowiedzieli za sprawą Michała Kolendy i Paliukenasa, a w kolejnych minutach, dzięki dobrej grze w obronie i zespołowej grze w ataku powiększali odzyskane prowadzenie. Pomiędzy 15 a 20 minutą meczu MKS zdobył zaledwie dwa oczka, a sopocianie dziewięć i to oni prowadzili w czasie przerwy 39:31. Do tego momentu rywalizacji najwięcej punktów na swoim koncie miał TJ Haws (11).

Mimo, iż gospodarze po zmianie stron za sprawą Michała Nowakowskiego i Moore'a zmniejszyli straty do trzech oczek, to jednak Trefl, a konkretnie Olejniczak, odpowiedział. Dwa efektowne wsady "Domina", a jeden z nich wykonany z faulem i wykorzystanym rzutem wolnym pozwoliły sopocianom wrócić do ośmiu oczek różnicy (36:44). MKS wciąż jednak walczył. Trójka Nowakowskiego i dobra akcja Cizauskasa ponownie zredukowały straty do trzech oczek (41:44). Przez kolejne trzy i pół minuty Trefl nie pozwalał sobie na oddanie przewagi, ale jednocześnie wciąż jej też nie powiększał. Gospodarze napierali i dopięli swego za sprawą punktów w kontrze Andrzeja Mazurczaka. Wówczas o czas poprosił Marcin Stefański, a po chwili powtórzył się scenariusz z drugiej kwarty - dąbrowianie wyszli na prowadzenie, lecz akcja starszego Kolendy i punkty Martynasa z linii rzutów wolnych pozbawiły ich tego przywileju. (51:55) Dodatkowo Michał trafił za trzy i na dziesięć minut przed końcem zmagań sopocianie prowadzili 58:51.

Ostatnią część gry od punktów rozpoczął bardzo skuteczny w drugiej połowie M. Kolenda, lecz kolejne sekundy w zespole Trefla należały do TJ Hawsa. Amerykański rozgrywający trafił za trzy, a następnie odważny lay up dał mu następne punkty. Odpowiedzią gospodarzy były punkty Cizauskasa. (56:65) Po popisach TJ'a kolejnym koszykarzem Trefla, który chciał wyraźnie zaakcentować swoją obecność był Olejniczak. Środkowy punktował, a dodatkowo zbierał w ataku i ofensywie, co pozwoliło żółto-czarnym zwiększyć prowadzenie aż do dwunastu oczek! (59:71) Za sprawą Lee Moore'a MKS wciąż walczył. Amerykański obwodowy w 100 sekund zdobył dziewięć punktów, a Trefl tylko dwa autorstwa Ł. Kolendy i sopocianom pozostało tylko pięć oczek przewagi. (68:73) Ostatnią przerwę wykorzystał wówczas trener Stefański, a jego wskazówki okazały się bezcenne. Dwie dobre akcje M. Kolendy, w tym jedna trzypunktowa, a także kolejny wsad Olejniczaka dały Treflowi prowadzenie 80:70 i przesądziły o losach meczu. W ostatniej minucie gry swój dorobek powiększyli jeszcze Moore i młodszy Kolenda, ale to ten drugi, wspólnie z kolegami, mógł cieszyć się po ostatniej syrenie. Trefl Sopot wygrał 81:72 i tym samym udanie zakończył pierwszą rundę Energa Basket Ligi.

Teraz przed zespołem Marcina Stefańskiego aż 24 dni przerwy od ligowego grania. Kolejnym rywalem, z którym Trefl zmierzy się w ramach krajowych rozgrywek, będzie mistrz Polski, Zastal Enea BC Zielona Góra. Spotkanie w województwie lubuskim zostało zaplanowane na 10 grudnia.

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 81:72 (23:16, 16:15, 19:20, 23:21)

MKS Dąbrowa Górnicza: Lee Moore 25, Michał Nowakowski 9, Andrzej Mazurczak 4, Jakub Motylewski 2, Mikołaj Ratajczak 0 oraz Vytenis Čižauskas 13, Elijah Wilson 11, Marek Piechowicz 4, Konrad Dawdo 2, Michał Kroczak 2.

Trener: Alessandro Magro

Trefl Sopot: Dominik Olejniczak 19, Łukasz Kolenda 11, Martynas Paliukenas 7, Karol Gruszecki 3, Darious Moten 0 oraz Michał Kolenda 19, TJ Haws 18, Paweł Leończyk 4, Daniel Ziółkowski 0, Sebastian Rompa 0.

tel. 606 924 771

Więcej w tej kategorii: « Trefl pokonany poza domem!
czwartek, Gru 03 2020 0 komentarz
Udana pogoń i wygrana Asseco Arki

Po serii porażek, wreszcie słońce zaświeciło koszykarzom Asseco Arki. W zaległym meczu 9 kolejki pokonali oni we własnej hali MKS Dąbrowa Górnicza 85:76.

Trzy punkty, po meczu

Arka Gdynia po raz drugi w tym sezonie pokonała Koronę Kielce i zmniejszyła dystans do czołówki tabeli Fortuna 1 Ligi.

niedziela, Wrz 13 2020 0 komentarz
Bałtyk świętuje 90 lat!

W sobotę 12 września Bałtyk Gdynia świętował 90-lecie założenia klubu. Był biało-niebieski festyn i mecz oldbojów. W meczu w ramach III ligi gdynianie zremisowali 1:1 z Jarotą Jarocin.

sobota, Paź 03 2020 0 komentarz
Porażka Buldogów w Lublinie

Z jednym tylko punktem bonusowym wrócili z Lublina rugbyści RC Arki Gdynia. Gospodarze dominowali przez całe spotkanie i nie pozostawili cienia złudzeń, kto był w tym starciu lepszy.

poniedziałek, Sty 15 2018 0 komentarz
Worek medali strzelców Floty!

Strzelcy WKS Floty Gdynia w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelaniach pneumatycznych - Wrocław 11-14.01.2018 pokazali, że wciąż należą do krajowej czołówki.

środa, Mar 06 2019 0 komentarz
Koniec pięknego snu... MH

środa, Lut 12 2020 0 komentarz
Prezes gasi światło! Seahawks

W ubiegłym roku informowaliśmy o odejściu trenera oraz czołowego gracza Seahawks Gdynia Jakuba Mazana. Jesienią zespół objął nowy trener główny, zmienił się także (a raczej miał się zmienić) prezes.

Druga porażka VBW Arki w Eurolidze!

Koszykarki VBW Arka Gdynia poniosły drugą porażkę w turnieju Euroligi w Stambule. Tym razem uległy gospodyniom zawodów, drużynie Fenerbahce Oznur Kablo 70:80.

poniedziałek, Mar 30 2020 0 komentarz
SPR Arka Gdynia w I lidze!!!

Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął Uchwałę nr 12/20 w

czwartek, Kwi 20 2017 0 komentarz
Koniec żeńskiej siatkówki w

Atom Trefl Sopot znika z siatkarskiej mapy Polski na szczeblu seniorek. Będzie jedynie kontynuować szkolenie w grupach młodzieżowych.

sobota, Lis 28 2020 0 komentarz
Pewne zwycięstwo siatkarzy Trefla!

środa, Wrz 04 2019 0 komentarz
Koniec męskiej piłki ręcznej w

Ostrzegaliśmy, alarmowaliśmy, apelowaliśmy... Nic nie pomogło. Po dwóch sezonach w PGNiG Superlidze i spadku do I ligi drużyna piłkarzy ręcznych Arki Gdynia przestała istnieć.

czwartek, Paź 15 2020 0 komentarz
Nowy trener gdańskich żużlowców!

Nadchodzą zmiany. Po kolejnym nieudanym sezonie działacze Zdunek Wybrzeża zdecydowali się na zmianę w sztabie szkoleniowym.

poniedziałek, Lis 16 2020 0 komentarz
Trefl Sopot liderem tabeli EBL!

Nikła porażka GTK po świetnym

GTK Gdynia poniosło kolejną porażkę. Tym razem gdynianki uległy we własnej hali Pszczółce Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. O wyniku zadecydowała wysoko przegrana pierwsza kwarta.