Jaskółki za szybkie dla gdańszczan!!!

• sobota, Lip 27 2019
  • Napisał
Jaskółki za szybkie dla gdańszczan!!! Foto: unia.tarnow.pl, Sebastian Siedlik

Tarnowskie „Jaskółki” okazały się za szybkie dla żużlowców Zdunek Wybrzeża. Unia Tarnów pokonała Zdunek Wybrzeże Gdańsk 49:41 w meczu XIII kolejki Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Tym samym tarnowianie zapewnili sobie trzy punkty meczowe i awans do fazy play-off. Liderem miejscowych był niepokonany Viktor Kulakov. Rosjanin wywalczył dla gospodarzy aż 18 punktów. Dla gości najwięcej punktów zdobyli Krystian Pieszczek 14 i Mikkel Bech 10+2. Ta porażka sprawiła, że żużlowcy z Gdańska zanotowali kolejny sezon bez awansu do fazy play-off.

Bieg po biegu:

1. (71,28) Kulakov, Pieszczek, Mroczka, Cyfer 4:2
2. (71,07) Konieczny, Cierniak, Żupiński, Zieliński 5:1 (9:3)
3. (70,04) Gomólski, Bech, Czaja, Kaczmarek 1:5 (10:8)
4. (70,72) Pieszczek, Cierniak, Mroczka, Zieliński 3:3 (13:11)
5. (72,00) Cyfer, Kaczmarek, Gomólski, Czaja 2:4 (15:15)
6. (71,38) Konieczny, Mroczka, Żupiński, Gomólski – d4, Bech – t 5:1 (20:16)
7. (70,47) Kulakov, Pieszczek, Cierniak, Żupiński 4:2 (24:18)
8. (70,64) Bech, Mroczka, Cyfer, Cierniak – w/su 2:4 (26:22)
9. (70,17) Kulakov, Bech, Kaczmarek, Gomólski 4:2 (30:24)
10. (71,80) Pieszczek, Kaczmarek, Czaja, Żupiński 3:3 (33:27)
11. (70,74) Kulakov, Bech, Mroczka, Pieszczek 4:2 (37:29)
12. (71,02) Cyfer, Czaja, Żupiński, Konieczny 2:4 (39:33)
13. (71,22) Kulakov, Pieszczek, Gomólski, Kaczmarek 3:3 (42:36)
14. (71,10) Kaczmarek, Gomólski, Bech, Cierniak 3:3 (45:39)
15. (70,99) Kulakov, Pieszczek, Mroczka, Zieliński, Bech – t 4:2 (49:41)

4. Kacper Gomólski 7+1 (3,1,d,0,1*,2)
5. Krystian Pieszczek 14 (2,3,2,3,0,2,2)

Ratunku!!!

Co się dzieje z gdyńską piłką ręczną? To pytanie zadają sobie kibice piłki ręcznej w Gdyni, ale także zapewne zawodnicy, sztab szkoleniowy i władze gdyńskiego klubu.

sobota, Lis 30 2019 0 komentarz
Prawo Marciniaka. Arka znów

Jeśli mecz Arki Gdynia prowadzi jako arbiter główny, bądź sędzia VAR, Szymon Marciniak, wówczas o trzech punktach żółto-niebiescy mogą zapomnieć.

czwartek, Lis 28 2019 0 komentarz
Arka rozbita o Stelmet!

Niegościnni dla koszykarzy Arki okazali zawodnicy Stelmetu Zielona Góra. W meczu na szczycie Energa Basket Ligi pokonali gdynian 87:65.

sobota, Mar 16 2019 0 komentarz
Po falstarcie Bałtyk wygrywa!

niedziela, Lis 17 2019 0 komentarz
Z Lublina na tarczy!

W Lublinie spotkały się zespoły z dwóch ostatnich miejsc w tabeli. Dla gospodarzy zwycięstwo było priorytetem. Już po pierwszej połowie było z ich punktu widzenia nieźle – Budowlani wygrywali 17:0.

poniedziałek, Sty 15 2018 0 komentarz
Worek medali strzelców Floty!

Strzelcy WKS Floty Gdynia w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelaniach pneumatycznych - Wrocław 11-14.01.2018 pokazali, że wciąż należą do krajowej czołówki.

środa, Mar 06 2019 0 komentarz
Koniec pięknego snu... MH

niedziela, Cze 16 2019 0 komentarz
Pantery rozszarpały Jastrzębie!

Półfinałowe spotkanie Ligi Futbolu Amerykańskiego okazało się meczem bez historii. Panthers Wrocław zdeklasowali na Stadionie Olimpijskim Seahawks Gdynia, wygrywając aż 52:6.

niedziela, Gru 01 2019 0 komentarz
Koszykarki Arki od zwycięstwa do

Koszykarki Arki Gdynia udowadniają, że krajową czołówkę dzieli od nich przepaść. W wyjazdowym spotkaniu we Wrocławiu wygrały 63:58 ze Ślęzą.

czwartek, Lis 01 2018 0 komentarz
To już koniec żeńskiej piłki

czwartek, Kwi 20 2017 0 komentarz
Koniec żeńskiej siatkówki w

Atom Trefl Sopot znika z siatkarskiej mapy Polski na szczeblu seniorek. Będzie jedynie kontynuować szkolenie w grupach młodzieżowych.

środa, Gru 04 2019 0 komentarz
Dwa skalpy Trefla po śląskim

środa, Wrz 04 2019 0 komentarz
Koniec piłki ręcznej w Gdyni!

Ostrzegaliśmy, alarmowaliśmy, apelowaliśmy... Nic nie pomogło. Po dwóch sezonach w PGNiG Superlidze i spadku do I ligi drużyna piłkarzy ręcznych Arki Gdynia przestała istnieć.

niedziela, Wrz 22 2019 0 komentarz
Krystian Pieszczek znów wygrywa

Pierniki za twarde dla Trefla!

Nie samym sportem

Zadzwońcie po milicję! Koncert ku przestrodze

Wielki koncert największych polskich gwiazd rocka, dedykowany rocznicy wolnych wyborów w Polsce, a także rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Koncert jest hołdem dla wszystkich, którzy w latach 70’ i 80’ odważyli się głośno mówić i działać na rzecz wolnej Polski.

Tradycji stało się zadość. Od momentu objęcia trenerskiego steru przez Sebastiana Letniowskiego, Bałtyknie wygrał pierwszego meczu rundy. Porażka w Środzie Wielkopolskiej była dotkliwa, ale to już było.

Dwa gole w pierwszej tercji, stracone przez gdańszczan w osłabieniu zadecydowały o ich odpadnięciu z rywalizacji w play-off. Piękny sen się zakończył. Do półfinału awansował broniący tytułu mistrza Polski GKS Tychy.

Jeszcze nieco ponad rok temu świętowały zdobycie mistrzostwa Polski. W ich blasku grzali się liczni lokalni, biznesmeni i politycy. Upadek klubu zaczął się wraz z problemami ekonomicznym głównego sponsora, firmy Vistal.

Drugie zwycięstwo podczas śląskiego touru odnieśli siatkarze Trefla Gdańsk. Tym razem ich rywalem była zawierciańska rewelacja początku rozgrywek. Siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie przegrali jednak rozegrany awansem mecz z Treflem Gdańsk 0:3.

Podobnie, jak rok temu w II Memoriale Henryka Żyto zwyciężył Krystian Pieszczek. Tym razem jednak wygraną podzielił z kolegą z pary Rasmusem Jensenem. Team Avides, zdobył 25 punktów i wygrał gdańskie zawody.

Po wyrównanych trzech kwartach w wypełnionej Hali 100-lecia Trefl Sopot przegrał z liderem Energa Basket Ligi, drużyną Polskiego Cukru Toruń 63:80 .O losach meczu zadecydowała ostatnia część spotkania, wyraźnie przegrana przez sopocian 4:19!

Będzie się działo!

There are no product matching selection!