Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
Koniec męskiej piłki ręcznej w Gdyni! - środa, 04, wrzesień 2019 11:27
Wisła topi Arkę?!!! - sobota, 07, marzec 2020 17:01
"Sobi" u steru Arki! - wtorek, 10, marzec 2020 17:30

Gdyńskie gimnastyczki znów najlepsze w Polsce! Wyróżniony

  • niedziela, Cze 16 2019
  • Napisał 

Worek medali z mistrzostw Polski w Giżycku przywiozły gdyńskie gimnastyczki. Łącznie w kategoriach seniora i młodzieżowca sięgnęły po 12 krążków!

To były niezwykle udane zawody dla naszych sportsmenek. W klasyfikacji wieloboju młodzieżowca oraz seniorek bezkonkurencyjną okazała się Natalia Kozioł z SGA Gdynia. Zawodniczka prowadzona przez trener Annę Mrozińską trzeci rok z rzędu obroniła tytuł mistrzyni Polski, zwyciężając ze znaczną przewagą nad pozostałymi zawodniczkami. Wicemistrzynią kraju młodzieżowca oraz seniorek została druga gdynianka – Natalia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia, trener Hanna Narloch).

W finałach poszczególnych przyborów ponownie rutyną i dużymi umiejętnościami pokazała się Kozioł zdobywając komplet czterech złotych medali. Wiśniewska wywalczyła zaś trzy srebrne medale i jeden brązowy.

W Giżycku rywalizowały również juniorki w starcie kontrolnym ścisłej kadry Polski juniorek. Wśród rywalizujących dziewcząt bardzo dobrze zaprezentowała się Adrianna Budnik (UKS Jantar Gdynia, trener Agnieszka Walczyk) oraz Laura Osada (SGA Gdynia, trener Joanna Pęgowska). Obie zawodniczki pokazały na planszy, że ich forma sportowa stale rośnie i z zawodów na zawody prezentują się coraz lepiej.

Zawody w Giżycku były jednymi z ostatnich z kilku startów mających na celu wyłonić kadrę Polski juniorek, które będą reprezentowały nasz kraj na pierwszych w historii gimnastyki artystycznej mistrzostwach świata juniorek w Moskwie 19 i 20 lipca. Decyzją trenera kadry nominację otrzymały Laura Osada (SGA Gdynia) oraz Emilia Komarewicz (PTG Sokół Kraków). Adrianna Budnik (UKS Jantar Gdynia) oraz Magdalena Karcz (PTG Sokół Kraków) zostały zawodniczkami rezerwowymi.

 

 

---------------------------------------

Źródło i foto: gdyniasport.pl

Czytany 3138 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: Inne dyscypliny
Redakcja

tel. 606 924 771

Kibicujemy tym wydarzeniom:

  

 

 

NajnowszeInfoGaleria

 
Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzeniem...
Rada nadzorcza Ekstraklasy SA, na wniosek wszystkich klubów, podjęła uchwałę o zasadach ograniczania wynagrodzenia...
W trosce o całą polską rodzinę piłkarską, a w szczególności o zapewnienie integralności oraz ciągłości...
- Zwracaliśmy uwagę, że do rozegrania sezonu do końca, konieczne było nie tylko przesunięcie EURO, ale także...

Odwiedza nas

Odwiedza nas 290 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane