Zwycięstwo Trefla w ostatniej chwili! - piątek, 18, październik 2019 20:59
Okradzeni z gola! Wielkie derby Trójmiasta na remis! - niedziela, 20, październik 2019 17:03
Wyrwane zwycięstwo we Wrocławiu! - sobota, 19, październik 2019 15:01
Żeńskie derby koszykarskie dla Gdyni! - sobota, 19, październik 2019 20:03
Mistrz Polski na deskach! Arka gromi CCC! - niedziela, 13, październik 2019 20:24

Autostrada do Euroligi otwarta! Arka Women Basket wygrywa w Turcji! Wyróżniony

Szesnastopunktową przewagę przywiozły ze stolicy Turcji koszykarki Arki Gdynia i chyba tylko kataklizm może pozbawić je gry w Eurolidze.

Gdynianki pojechały do Turcji mocno osłabione. Cały czas kontuzjowana jest Paulina Misiek, dołączyła do niej Aldona Morawiec, Rebecca Allen obecnie jest na turnieju w Indiach z reprezentacją Australii, a Marie Gullich gra w WNBA. Natomiast drużynę turecką wzmocniła m.in. niedawna MVP minionego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet Temitope Fagbenle

Arka Gdynia zaczęła bardzo skutecznie, od dwóch trójek Marisy Kastanek i prowadzenia 8:0. Z czasem zespół z Energa Basket Ligi Kobiet powiększał przewagę, aby wygrać inauguracyjną kwartę 20:9. W drugiej ćwiartce już nie była widoczna aż taka przewaga gdynianek. Gospodynie były w stanie toczyć wyrównany bój z zawodniczkami Arki, ale to zespół Gundarsa Vetry wygrał 21:18 i do przerwy prowadził już 41:27.

Po przerwie gospodynie zaczęły odrabiać straty. W pewnym momencie po trafieniu Melis Gulcan Botas doszedł gdynianki na pięć punktów (42:47). W końcówce trzeciej kwarty jednak Arka dorzuciła kilka "oczek" do swojej przewagi i zrobiło się już 59:44 dla polskiej drużyny. W ostatniej kwarcie z obu stron trwała istna kanonada. Obie drużyny łącznie rzuciły w ciągu ostatnich 10 minut gry aż 57 punktów. W tym pojedynku minimalnie lepsze były gdynianki, jak zresztą w pozostałych kwartach, wygrywając cały mecz 88:72.

Liderką Arki była w dniu dzisiejszym Sonja Greinacher, która zaliczyła double double (17 punktów oraz 10 zbiórek), 15 dołożyła Angelika Slamova, a po 14 (4x3) Kastanek oraz Barbora Balintova. Jedno „oczko” mniej zapisała na swoim koncie Maryia Papova. Po drugiej stronie 24 punkty rzuciła Mitchell, a po 15 dodały Quanitra Hollingsworth (12zb) i Fagbenle. Warto odnotować iż, bardzo dużą przewagę Arka miała nieoczekiwanie pod tablicami (44:32).

W przyszłą środę rewanż w Gdyni, który wydaje się formalnością.

Botas SK – Arka Gdynia 72:88 (9:20, 18:21, 17:18, 28:29)

Botas SK: Mitchell 24, Hollingsworth 15 (12 zb), Fagbenle 15, Gulcan 7, Peddy 6, Akbas 5, Koksal 0, Bas 0.

Trener: Ender Kaya

Arka Gdynia: Greinacher 17 (10 zb), Slamova 15, Balintova 14, Kastanek 14, Papova 13 (16 zb), Podgórna 8, Rembiszewska 7, Winkowska 0.

Trener: Gundars Vetra

Sędziowie: A. Manos (GRE), A. Pavlov (MAC), T. Bissuel (FRA)