Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
Witamy na pokładzie Arki! - środa, 29, lipiec 2020 18:46
W Pucharze Polski - z K.S. Górnik Polkowice! - wtorek, 28, lipiec 2020 10:40
Druga minimalna porażka Zdunek Wybrzeża! - sobota, 25, lipiec 2020 18:24
Porażka o błysk szprychy - sobota, 11, lipiec 2020 19:34

W meczu "O psią krew" powtórka sprzed roku! Wyróżniony

  • niedziela, Wrz 15 2019
  • Napisał 
W meczu "O psią krew" powtórka sprzed roku! Foto: www.gdyniasport.pl

To już zaczyna być tradycją. We wrześniową niedzielę gdyńska publiczność otrzymuje solidną mieszankę emocji sportowych i wrażeń kabaretowych. W zamian otwiera serca i... portfele, a największymi beneficjentami całej imprezy są bezdomne psy i koty.

W niedzielę, 15 września na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni odbył się drugi charytatywny mecz o „Psią Krew”. Niełatwo jest rok po roku powtórzyć wynik 6:6. A raperom i komikom to się udało. Rzutami karnymi rywalizację znów, jak przed rokiem, wygrali raperzy. Jednak w tej rozgrywce chodziło o coś więcej i wszyscy zawodnicy grali do jednej bramki. Dochód z imprezy wesprze działania fundacji Psia Krew i zostanie przeznaczony na pomoc schroniskom dla bezdomnych psów i kotów w całej Polsce. W tym roku na ten cel udało się zebrać ponad 200 tysięcy złotych. 

 Jako miasto zawsze dbamy, żeby mocno wspierać takie akcje charytatywne. Najważniejsi są dzisiaj ludzie, którzy tutaj przyszli. Rok temu zebraliśmy 160 tysięcy złotych. W tym roku wiemy już, że padł rekord i udało się zdobyć ponad 200 tysięcy złotych. To pokazuje, że ludzie chcą pomagać, a takie inicjatywy są bardzo potrzebne – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Komicy i raperzy toczyli zacięty bój przez 90 minut. Na boisku nie brakowało emocji, a gole sypały się często. Na początku bramkowy prym wiodła drużyna raperów. W 33. minucie meczu prowadzili oni już 3:1. Tuż przed przerwą komicy zdołali jednak poprawić rezultat. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla raperów. Na początku drugiej połowy komicy pokazali na co ich stać. Zdobyli bramkę i wyrównali wynik spotkania. Potem obie drużyny walczyły już łeb w łeb i bramka za bramkę. 

Spotkanie zakończyło się remisem 6:6, a rzuty karne lepiej wykonywali raperzy i to oni otrzymali Puchar Zwycięzców. Charytatywny mecz o „Psią Krew”, jak wspomnieliśmy, rozegrano w Gdyni po raz drugi. Rok temu rywalizacja zakończyła się identycznie. W 90. minucie także był remis 6:6, a w karnych zwyciężyli raperzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wtedy wynikiem 10:9.
 Cudownie jest się spotkać. Fajnie, że ekipa się spisała i przyjechała tutaj z różnych części Polski. Niektórzy grają po 3-4 koncerty tygodniowo, ale zdołali tu być, zagrać i pomóc – mówił po meczu Yurkosky, zawodnik drużyny raperów. 

 

Ten mecz to była prawdziwa uczta dla miłośników muzyki i stand-upu. Niekoniecznie - futbolu, ale nie poziom sportowy był tu najważniejszy. Zgromadzeni kibice mogli oglądać swoich idoli z bliska i w niecodziennych rolach. W drużynie komików zagrali: Abelard Giza, Rafał Pacześ, Kacper Ruciński, Karol Modzelewski, Rafał Banaś, Adam Van Bendler, Michał Leja, Rafał Rutkowski, Tomek Kołecki, Błażej Krajewski, Bartosz Zalewski, Jasiek Borkowski, Paweł Chałupka, Darek Gadowski, Grzegorz Dolniak, Tomasz „Boras” Borkowski, Jacek Stramik, Rafał Sumowski, Wojtek Pięta, Tomasz Kwiatkowski, Janusz Pietruszka, Piotr Zola Szulowski, Mieszko Minkiewicz, Piotrek Szumowski, Filip Puzyr, Mateusz Petryka, Patryk Czebańczuk, Czarek Sikora, Natan Maciej Milaszewski, Damian Skóra, Tomasz Waberski, Arkadiusz Jakszewicz, Tomek Marczak, Bartłomiej Korbel,  Wojciech Kucharski, Tomasz Poźniak, Kamil Ozimiński, Ryszard Mazur oraz Sebastian Filipkowski. Drużynę piłkarsko wzmocnili, podobnie jak rok temu, napastnik Arki Rafał Siemaszko oraz eksprezes gdyńskiego klubu Wojciech Pertkiewicz.

W składzie ekipy raperów natomiast zagrali: Paluch, Mata, Joda, Kobik, Tymek, Guzior, PlanBe, Vixen, Dj Decks, Jan-rapowanie, Lanek + SBM Label, Te-Tris, Wac Toja, DSR "Czarna Owca" Adi Nowak, Avi, Yurkosky oraz "przyjaciele", m.in. jak przed rokiem, dziennikarz Canal + Bartek „Turbokozak” Ignacik.

Mecz sędziowała Karolina Bojar wraz z asystentkami Aleksandrą Plewniak i Kingą Lubelską.

Na tym jednak nie koniec. Po części sportowej przyszła też pora na rozrywkę. O godz. 20.00 w Gdynia Arenie odbyła się druga charytatywna Gala Stand-up Comedy. Zaprezentowali się podczas niej ci sami komicy, którzy wcześniej zagrali w meczu.

 

Dochód z obu imprez – meczu oraz gali Stand-up Comedy – trafi do fundacji Psia Krew i zostanie przeznaczony na pomoc schroniskom dla bezdomnych psów i kotów w całej Polsce.

Główny organizator i spiritus movens całej imprezy, Adam Van Bendler zamieścił na Facebooku oświadczenie:

Moi drodzy!

Czas ogłosić wynik. Wspólnymi siłami udało nam się ubierać aż 215 000 zł!!! ??? To aż o ponad 55 000 zł więcej niż w poprzednim roku!!!! "Fuck yeah!!!!" Jest mi nad wyraz miło, że mogę pisać tego posta, żeby jednocześnie uświadomić wszystkim, ILU WSPANIAŁYCH LUDZI w tym roku złożyło się na ten wielki sukces. Mecz, Gala i Fundacja Psia Krew to nie tylko Adam Van Bendler. Na ten widowiskowy niedzielny dzień, pracowała armia ponad 120 OSÓB (!), które oddały swój cenny czas i serce. Bo był niby tylko JEDEN DZIEŃ, ale Fundacja dzięki Wam będzie mogła pomagać zwierzętom CAŁY ROK! Jeśli ktoś myśli, że "Adam to zorganizował", to będzie to wielki BŁĄD. Adam po prostu ZMOBILIZOWAŁ do wspólnych działań, NAJLEPSZYCH LUDZI jakich poznał w swoim życiu. I tutaj czas na podziękowania dla wszystkich wybitnych twórców tego dzieła:

Dla Macieja Wilka, Magdy Wałdoch, Katarzyny Wojtas, Jacka Pelisiaka, Kacpra Piątkowskiego, Arona Wilka i całego zespołu Stage Production, produkującego Mecz oraz Drugą Charytatywną Galę Stand-up!
Dla Darii Zarównej-Giza za FENOMENALNY POMYSŁ(!) i pieczołowite, "konspiracyjne" zbieranie materiałów video, dzięki czemu Abelard Giza zszokował się epicko, kiedy obejrzał życzenia przyjaciół na ekranie, a później 3000 ludzi na publice, zaśpiewało mu sto lat!! WOW! Brawo Daria!!!
Ekipie, na czele z Dawidem Kwitowskim, Agacie Górskiej, Ewelinie Kwiatkowskiej i Sylwii Bałdydze i całemu sztabowi firmy ZOO Karina - markety zoologiczne – która jest sponsorem głównym meczu o psią krew.
Kochanym Yurkoskyemu oraz Malwinie Jurkowskiej za wyselekcjonowanie i koordynowanie składu raperów.
Sponsorowi sprzętu sportowego – firmie R-GOL.com z Jakubem Koroną na czele.
Arbiterkom Karolinie Bojar, Oli Plewniak, Kindze Lubelskiej za świetną robotę!
Dla Jaśka Borkowskiego i Bartosza Zalewskiego za komentowanie meczu w swoim, niepodrabialnym stylu.
Sponsorowi Pucharu oraz Medali – Firmie Sparkling Parrot
Patronom medialnym: Radio ESKA oraz portalowi Trojmiasto.pl
Michałowi Skwierczowi z HELLO Gdynia Hostel za noclegi dla komików!
Całej ekipie Fundacji Paka dla Zwierzaka.
Firmom Brit, Maced, Frontline, Carnilove, Dolina Noteci oraz Firmie Darfatech Serwis,

Prezydentowi Gdyni, Miastu Gdynia oraz Gdyńskiemu Centrum Sportu.
Firmie Profispot
Bartkowi Ignacikowi z CANAL+ SPORT za Turbotozaka!
Mariuszowi Składanowskiemu z MONSTERGROUP
Rafałowi Siemaszko, Wojtkowi Petrkiewiczowi oraz całemu sztabowi klubu Arka Gdynia
Asi Adamczyk i Pawłowi Bąkowi, którzy zawsze mnie wspierają i mogę na nich liczyć w każdej sytuacji.
Damianowi Chrupkowi z Mercure Hotel Gdynia
Przemysławowi Wrembelowi z firmy Setlight
Przemysławowi Waszkiewiczowi z firmy OFF STAGE
Maciejowi Brodzińskiemu z Emergency Medical Services - zabezpieczenie medyczne,

Fundacji OTOZ Animals, 

Beacie Szczęsnej i Katarzynie Prokurat - biletynakabarety.pl 

Natalii Pierzyniak i Kamilowi Nawrockiemu - KupBilecik.pl 

Filipowi Wiejkowi i Karolinie Żurawskiej - ebilet.pl 

Operatorom z Mental Fly Production (Michał Grzyb, Michał Środek, Adam Burdyłło)

Kamilowi Dolnemu, oraz Michałowi Puszczewiczowi (Arka Gdynia)

Sebastianowi Spychalskiemu z ekipą Nord Security 

Jackowi Waszkiewiczowi - Fotograf,

Annie Błaszczyk-Figurskiej – księgowość

Arkadiuszowi Warsonowi Flamingo Cartel za grę podczas Gali i Afteru.

Za zabezpieczenie ppoż. - Mariuszowi Czopowskiemu,

Paulinie Filipowicz, Marcinowi Hendzelowi, Tomaszowi Adamskiemu (Gdynia Arena),

Leszkowi Ostatkowi NSR.

Wszystkim komikom oraz raperom i przyjaciołom (łącznie aż 65 zawodników!!!), którzy wsparli projekt i oddali serce na boisku!!

Panom Kubie Błaszczykowskiemu, Dawidowi Błaszczykowskiemu oraz „Fundacji Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski” za zainspirowanie do własnych działań charytatywnych. Oraz oczywiście 

Sebastianowi Troninowi, który zmotywował mnie do działania w roku ubiegłym!

Sklepikarzom, restauratorom, którzy zgodzili się na powieszenie plakatów i wszystkim kibicom o wielkich sercach którzy pojawili się na Narodowym Stadionie Rugby i w hali Gdynia Arena w niedzielę, 15 września 2019 roku!! Pamiętajmy - ten wynik to nie #adamvanbendler, tylko #my bo #pomagaMYwszyscy.

W meczu zagrali:
Abelard Giza, Rafał Pacześ, Kacper Ruciński Karol Modzelewski, Adam Van Bendler Michał Leja, Rafał Rutkowski, Tomek Kołecki, Błażej Krajewski, Bartosz Zalewski, Jasiek Borkowski, Paweł Chałupka, Darek Gadowski, Grzegorz Dolniak, Tomasz Boras Borkowski, Jacek Stramik, Rafał Sumowski, Wojtek Pięta, Tomasz Kwiatkowski, Janusz Pietruszka, Piotr Zola Szulowski, Mieszko Minkiewicz, Filip Puzyr , Mateusz Petryka, Czarek Sikora, Natan Maciej Milaszewski, Damian Skóra, Tomasz Waberski, Arkadiusz Jaksa Jakszewicz, Tomek Marczak, Bartłomiej Korbel, Sebastian Filipkowski, Wojciech Kucharski, Rafał Siemaszko, Tomasz Poźniak, Wojtek Pertkiewicz, Kamil Ozimiński, Ryszard Mazur.

W ekipie raperów wystąpili:
Paluch Oficjalnie, Mata , Joda, Te-Tris, Tymek, PlanBe, Vixen, Dj Decks, Jan - rapowanie, Wac Toja, LANEK + SBM Label, Yurkosky, Bartek Ignacik, DSR "Czarna Owca" Adi Nowak, Avi 

Dziękujemy! A w tzw. międzyczasie zobaczycie, ile dobrego zdziałamy przez cały rok dla zwierzaków. Ja już nie mogę się doczekać!!!

PS: Nie wiem tylko co boli mnie dzisiaj bardziej? Nadgarstek, czy te 4 setki które sp****oliłem w meczu. ? Next time zagram bezpiecznie. W obronie.

Buziaki!

Adam Bendler

 

 

-----------------------------------------

Źródło  foto: gdyniasport.pl 

Czytany 4419 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: Pozostałe
Redakcja

tel. 606 924 771

Kibicujemy tym wydarzeniom:

  

 

 

NajnowszeInfoGaleria

 
Po spadku z Ekstraklasy w Arce Gdynia wielkie „wietrzenie szatni”. Jedni odchodzą, drudzy zostają, jeszcze inni...
27 lipca br. w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie 1/32 finału Totolotek Pucharu...
To miała być jego ostatnia jazda. i... była. Tylko nie takiego jej zakończenia oczekiwał. Motocykl, na którym...
Puchar i medale za zdobycie tytułu Mistrzyń Polski w sezonie 2019/20 dotarły wreszcie do Gdyni. Z powodu pandemii...

Odwiedza nas

Odwiedza nas 318 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane