Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
Im strzelać nie kazano? - wtorek, 15, wrzesień 2020 07:10
Sensacyjna wygrana w Hali Mistrzów! - sobota, 12, wrzesień 2020 08:19
Trefl nie dał rady mistrzowi Polski! - sobota, 29, sierpień 2020 17:23
Koronawirus w Arce! Mecz w Łęcznej przełożony! - sobota, 12, wrzesień 2020 16:54

TRENUJ Z NAMI

TRENUJ Z NAMI (0)

W tym dziale:

Hokej (0)

Hokej

HOKEJOWY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "NIEDŹWIADKI"

Hokej na lodzie to szybka, dynamiczna i pełna temperamentu gra zespołowa, która jest zbiorem indywidualnych czynności wszystkich graczy poruszających się po tafli lodowiska. Zamysłem utworzenia drużyny HUKS „Niedźwiadki” jest propagowanie dyscypliny jaką jest hokej na lodzie. Mieszkańcy Gdyni po raz pierwszy w 2008 roku mieli okazję oglądać młodych zawodników hokeja na lodzie i razem z uczestnikami pasjonować się tą dyscypliną. Klub HUKS „Niedźwiadki” powstał lipcu w 2008 r. z inicjatywy wieloletniego zawodnika Energa Stoczniowiec Gdańsk – Bartłomieja Wróbla oraz rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia hokejowe przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. 

Hokej na lodzie to dyscyplina sportu, którą uprawia kilka tysięcy zawodników w ponad sześćdziesięciu krajach świata m. in. Kanadzie USA, Rosji, Finlandii, Czechach, Słowacji, Polsce oraz innych krajach europejskich i w Azji. To także dyscyplina sportu przynosząca wiele radości chłopcom i dziewczętom w dużych aglomeracjach miejskich i małych ośrodkach, będąc wspaniała formą spędzania wolnego czasu.

W naszym klubie dbamy nie tylko o stronę techniczną hokeja, zależy nam również na tym, żeby dzieci dobrze się u nas czuły, nawiązywały wartościowe relacje, a wspólne treningi i turnieje były źródłem nie tylko ciężkiej pracy ale przed wszystkim doskonałej zabawy. Dlatego staramy się organizować wydarzenia, które pomagają wzmacniać więź między wszystkimi członkami naszego klubu …. 

Zobacz artykuły...

Jeździectwo (0)

Jeździectwo

 

J.J. DARBOVEN

Wyspecjalizowana w branży kawowej firma J.J. Darboven, łącząc dwie największe pasje jej właściciela otwiera dla Państwa Akademię Jeździecką. Zapraszamy serdecznie do pięknego świata koni, gdzie zrealizujesz jeździecką pasję, a po jeździe odpoczniesz w klubie, delektując się smakiem doskonałej kawy lub herbaty.

Nasza Akademia Jeździecka to miejsce dla prawdziwych miłośników hippiki. Zapraszamy do nauki jazdy, na treningi, szkolenia i spotkania z innymi pasjonatami jeździectwa. Jazda konna to nie tylko nauka. To przede wszystkim sztuka budowania wzajemnej relacji w zgodzie i w harmonii z koniem. To kuźnia charakterów, ucząca odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu do spełniania własnych marzeń. Dołącz do nas i realizuj razem z nami swoją pasję.

Akademia Jeździecka J.J.Darboven usytuowana jest z dala od miejskiego zgiełku, z doskonałym skomunikowaniem zarówno od strony Trójmiasta, jak i Małego Trójmiasta Kaszubskiego i półwyspu. Można do nas dotrzeć samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.

Bezpiecznie ogrodzone padoki, kryta ujeżdżalnia, duży maneż, lonżownik, karuzela, korytarz gwarantują pełen komfort jeźdźcom i koniom. Do dyspozycji naszych gości przygotowaliśmy dwie siodlarnie (dla koni rekreacyjnych i koni hotelowych) oraz myjkę z ciepłą wodą. Kryta ujeżdżalnia o wymiarach 20 na 40 metrów pozwoli przeprowadzić trening w trudnych warunkach atmosferycznych. W monitorowanej stajni znajduje się 25 przestronnych boksów.

Nowoczesny budynek klubowy umożliwia zorganizowanie wykładów, szkoleń i spotkań. Zapraszamy na kawę, herbatę i czekoladę w miłej atmosferze nie tylko pasjonatów jazdy konnej. Nad bezpieczeństwem gości i koni czuwa wykwalifikowany personel.

 

Zobacz artykuły...

Szermierka (0)

Szermierka

SZKOŁA FECHTUNKU "ARAMIS" 

Szkoła Fechtunku Aramis od 1998 roku uczy szermierki klasycznej. Istniejemy dla wszystkich tych, którzy łączą zamiłowanie do sportu i tradycji władania bronią białą. Miasta w których mamy oddziały to: Kraków, Wrocław, Gdynia, Gdańsk, Reda, Katowice, Tychy, Piotrków Trybunalski, Łódź, Belfast.

Szermierka klasyczna jest sportem ekstremalnym, rozwijającym się równolegle do szermierki sportowej. Posiada własne mistrzostwa, zawody i szczegółowy regulamin ich rozgrywania. Zasady podporządkowane są założeniu, że każda walka musi być przeprowadzona tak, jakby broń była ostra. Walka na poziomie zawodniczym, jest walką kontaktową, pozwala na użycie innych technik, niż tylko trafienie bronią

Treningi prowadzi wykwalifikowana kadra instruktorska. Trenerami w naszej szkole są najczęściej aktywni zawodnicy na najwyższym poziomie.

Szabla, szpada i rapier to podstawowe używane przez nas bronie. Zajmujemy się również treningiem innych rodzajów broni, głównie w grupach zaawansowanych.

Sportowe podejście to dewiza SFA. Uważamy, że szermierka klasyczna, dawna, czy pojedynkowa , czyli nastawiona na walkę realną, powinna być ćwiczona z takim samym zaangażowaniem i przy użyciu takich samych metod jak każdy profesjonalnie traktowany sport. W związku z tym wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego i psychicznego, zaangażowania i wysiłku jak również odpowiedniej podbudowy teoretycznej ze strony trenerów.

W treningu oprócz techniki i taktyki walki kładziemy nacisk na wszechstronne przygotowanie zarówno ogólne jak i swoiste. Pracujemy nad szybkością, wytrzymałością i siłą, czyli zespołem cech, które pozwalają uzyskać zwycięstwo w walce. Weryfikujemy nasze umiejętności w sparringach i na zawodach, są one najlepszym i jedynym sposobem sprawdzenia rzeczywistej wartości naszego przygotowania.

Prawdopodobnie większości z nas nigdy nie zdarzy się wykorzystać umiejętności w praktyce, jednak ćwiczymy tak jakby pojedynki były codziennością. Aby stworzyć warunki zbliżone do walki realnej, przynajmniej jeśli chodzi o poziom emocji i zaangażowania organizujemy zawody zorganizowane w ramach tzw. Pucharu Polski. Jest to cykl zawodów rozgrywających się w różnych miastach w Polsce w ciągu całego roku. Od 2005 roku organizujemy Mistrzostwa Polski w Szermierce Klasycznej.

Bierzemy udział w pokazach prezentujących szermierkę klasyczną we wszystkich jej aspektach. Współpracujemy z firmami i instytucjami w Polsce i na świecie, zajmując się rozwojem tej dyscypliny sportu.

Zobacz artykuły...

Kibicujemy tym wydarzeniom:

 

 

 

NajnowszeOdwiedza nas

Odwiedza nas 414 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane