REDAKCJA POLECA

Siedem sekund od szczęścia! PGNiG Superliga nie dla Arki! Wyróżniony

Podobnych sytuacji Krzysztof Jasowicz miał kilka, zwłaszcza w pierwszej połowie... Podobnych sytuacji Krzysztof Jasowicz miał kilka, zwłaszcza w pierwszej połowie... Foto: Ziemowit BUJKO

Zaczynała się ostatnia minuta gry. Po nieustannej pogoni za wynikiem szczypiorniści Arki obejmują upragnione prowadzenie 25:24. Mecz w Lubinie dobiegł właśnie końca. O cztery bramki lepsza okazała się Stal. Gdynianie dla zachowania szans na grę w barażach musieli zatem wygrać.

Z karnego wyrównuje Adrian Kondratiuk. Gdynianie długo rozgrywają piłkę. Na kilkanaście sekund przed syreną Rafał Jamioł decyduje się na rzut. Trafia! Arka znów prowadzi. Wydaje się, że osiąga cel. Gdańszczanie jednak szybko wznawiają i Jacek Sulej nie atakowany przeprowadza szybki atak i na siedem sekund przed końcem wyrównuje. A zatem rzuty karne!

Zaczyna Energa Wybrzeże, pierwszy trafia Kondratiuk. Celnym rzutem odpowiada Rafał Rychlewski. Swój rzut psuje Krzysztof Gądek, ale uderzenie Michała Skwierawskiego broni gdański bramkarz. Na celny rzut Mateusza Wróbla pudłem natomiast odpowiada Robert Kamyszek. Wojciech Prymlewicz trafia dla Gdańska, ale szanse gdynian przedłuża jeszcze Borys Brukwicki. Do piłki podchodzi Piotr Papaj. Jeśli trafi, to koniec. Rzuca mocno i celnie, strącając Arkę w otchłań.

Siedem sekund zabrakło zawodnikom Dawida Nilssona do szczęścia. Siedem sekund... Tak naprawdę jednak zabrakło punktu. JEDNEGO punktu. Może tego, który odebrał im dziś Sulej, a może tego nie zdobytego w końcówce pierwszego spotkania derbowego, w Gdyni, albo tego, który uciekł Arce w ostatnich sekundach meczu z Energą MKS Kalisz. Te wszystkie frajersko przegrane mecze odbiły się dziś arkowcom czkawką. Przede wszystkim, oczywiście dzisiejszy.

A rozpoczęło się tak pięknie. Wynik otworzył Kamyszek, już w drugiej minucie. Gospodarze pierwsze trafienie zanotowali dopiero w 8 minucie spotkania. Arka zdobyła do tego czasu trzy, a sam Krzysztof Jasowicz mógł zaliczyć jeszcze cztery (!). Z uporem godnym lepszej sprawy trafiał jednak w bramkarza gdańszczan. Mimo to goście po 10 minutach prowadzili 5:1. Energa otrząsnęła się jednak z przewagi rywali i rozpoczęła odrabianie strat. Do 19 minuty walka była w miarę równorzędna, ale potem nastąpił szturm miejscowych, w wyniku którego w 26 minucie Prymlewicz dał im trzypunktową przewagę. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 16:14 dla gospodarzy. Identyczny rezultat był w tym czasie w Lubinie. Zagłębie prowadziło ze Stalą Mielec. Ta sytuacja promowała Arkę.

Gdynianie nie chcieli jednak zostawiać wszystkiego w rękach Zagłębia i po przerwie rozpoczęli pogoń za rywalami. Kilkakrotnie ich nawet dochodzili, ale zawodnicy Thomasa Orneborga ponownie odjeżdżali na 2-3 bramki. Wreszcie w 59 minucie szturm gdynian przyniósł skutek. Jasowicz, ten który w pierwszej połowie mógł przechylić szalę na korzyść swojej drużyny rzuca 25. bramkę, otwierającą arkowcom drogę do baraży. Dalej wszystko potoczyło się tak, jak na wstępie.

Biorąc pod uwagę cały sezon, Arka bezsprzecznie zasłużyła na spadek. Była bowiem zdecydowanie najgorszym zespołem całego sezonu. Trzy zwycięstwa w rundzie finałowej obudziły jednak apetyty i nadzieje. Za brakło tylko tego „głupiego” jednego punktu.

Energa Wybrzeże Gdańsk – Arka Gdynia 26:26 (16:14), k. 4:2

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Janikowski 6, Wróbel 4, Komarzewski 4, Kondratiuk 3, Salacz 2, Prymlewicz 2, Sulej 2, Papaj 1, Gądek 1, Adamczyk 1, Gajek, Frańczak, Bednarek.

Karne: 4/2

Kary: 4 min.

Trener: Thomas Orneborg

Arka: Pieńczewski, Ram – Kamyszek 5, Brukwicki 4, Rychlewski 4, Skwierawski 3, Jamioł 3, Wołowiec 2, Jasowicz 2, Przysiek 2, Wolski 1, Całujek, Dworaczek, Ćwikliński.

Karne: 2/2

Kary: 14 min.

Trener: Dawid Nilsson

Sędziowie: M. Orzech, R. Orzech (Brodnica)

Arka z licencją ekstraklasową na

29 maja 2020 roku, na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski:

środa, Mar 18 2020 0 komentarz
Rozgrywki Energa Basket Ligi

sobota, Mar 16 2019 0 komentarz
Po falstarcie Bałtyk wygrywa!

piątek, Mar 20 2020 0 komentarz
Rozgrywki Ekstraligi Rugby

Europejska federacja rugby zawiesiła wszystkie rozgrywki do 15 kwietnia. Powodem jest koronawirus. W związku z tym reprezentacja Polski juniorów nie zagra w mistrzostwach Europy, a drużyna narodowa

poniedziałek, Sty 15 2018 0 komentarz
Worek medali strzelców Floty!

Strzelcy WKS Floty Gdynia w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelaniach pneumatycznych - Wrocław 11-14.01.2018 pokazali, że wciąż należą do krajowej czołówki.

środa, Mar 06 2019 0 komentarz
Koniec pięknego snu... MH

środa, Lut 12 2020 0 komentarz
Prezes gasi światło! Seahawks

W ubiegłym roku informowaliśmy o odejściu trenera oraz czołowego gracza Seahawks Gdynia Jakuba Mazana. Jesienią zespół objął nowy trener główny, zmienił się także (a raczej miał się zmienić) prezes.

wtorek, Kwi 21 2020 0 komentarz
Dziękujemy Becky!

Po dwóch sezonach spędzonych w Gdyni, Rebecca Allen nie będzie już zawodniczką zespołu koszykarek Arki Gdynia. Australijka zdecydowała, że do Gdyni na razie nie powróci.

poniedziałek, Mar 30 2020 0 komentarz
SPR Arka Gdynia w I lidze!!!

Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął Uchwałę nr 12/20 w

czwartek, Kwi 20 2017 0 komentarz
Koniec żeńskiej siatkówki w

Atom Trefl Sopot znika z siatkarskiej mapy Polski na szczeblu seniorek. Będzie jedynie kontynuować szkolenie w grupach młodzieżowych.

czwartek, Mar 26 2020 0 komentarz
Rozgrywki PLUS Ligi zakończone!

Nie takiego zakończenia sezonu oczekiwali zawodnicy i kibice siatkówki w Polsce w roku jubileuszu PLUS Ligi. Los jednak czasem potrafi krzyżować najpiękniejsze plany. Tym razem jego narzędziem stał

środa, Wrz 04 2019 0 komentarz
Koniec męskiej piłki ręcznej w

Ostrzegaliśmy, alarmowaliśmy, apelowaliśmy... Nic nie pomogło. Po dwóch sezonach w PGNiG Superlidze i spadku do I ligi drużyna piłkarzy ręcznych Arki Gdynia przestała istnieć.

piątek, Mar 13 2020 0 komentarz
Inauguracja 1. Ligi Żużlowej

czwartek, Mar 12 2020 0 komentarz

Decyzją Zarządu Polskiej Ligi Koszykówki SA, organizatora rozgrywek Energa Basket Ligi, rywalizacja o mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020 zostanie zawieszona od 12 do 25 marca 2020 r.

12 marca jeszcze wydawało się, że to tylko przejściowy kłopot, że minie i że uda się dokończyć rozgrywki, w związku z tym zawieszono je do 25 marca br. Niestety, atak koronawirusa okazał się poważniejszy.

Tradycji stało się zadość. Od momentu objęcia trenerskiego steru przez Sebastiana Letniowskiego, Bałtyknie wygrał pierwszego meczu rundy. Porażka w Środzie Wielkopolskiej była dotkliwa, ale to już było.

Europejska federacja rugby zawiesiła wszystkie rozgrywki do 15 kwietnia. Powodem jest koronawirus. W związku z tym reprezentacja Polski juniorów nie zagra w mistrzostwach Europy, a drużyna narodowa kobiet nie wystąpi w RPA w kwalifikacjach do World Series. Nie może grać także Ekstraliga, choć na razie nie ma planów, aby ją zakończyć.

Dwa gole w pierwszej tercji, stracone przez gdańszczan w osłabieniu zadecydowały o ich odpadnięciu z rywalizacji w play-off. Piękny sen się zakończył. Do półfinału awansował broniący tytułu mistrza Polski GKS Tychy.

Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął Uchwałę nr 12/20 w sprawie zakończenia rozgrywek I i II ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020, z zachowaniem aktualnej klasyfikacji rozgrywek.

Nie takiego zakończenia sezonu oczekiwali zawodnicy i kibice siatkówki w Polsce w roku jubileuszu PLUS Ligi. Los jednak czasem potrafi krzyżować najpiękniejsze plany. Tym razem jego narzędziem stał się koronawirus, który zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie i sparaliżował życie nie tylko sportowe.

Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała komunikat, w którym poinformowała o przełożeniu spotkań inauguracyjnych 1. Ligi Żużlowej oraz 2. Ligi Żużlowej. Oznacza to, że z Unią Tarnów pojedziemy w innym terminie.