Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

REDAKCJA POLECA

Żegnaj Prezydencie...

Foto: tvn24.pl

Trudno będzie sobie wyobrazić mecze Trefla, czy Lechii bez Jego udziału. 13 stycznia ostrze noża kierowanego ręką szaleńca przerwało życie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska „od zawsze”.

Osierocił Rodzinę, ale przede wszystkim osierocił Gdańsk, a nawet całe Trójmiasto. Był dobrym gospodarzem i przyjacielem gdańskiego sportu. Jeśli tylko czas Mu pozwalał, dopingował gdańskich sportowców i kluby z trybun Stadionu Energa, czy ERGO Areny, obiektów, do których powstania walnie się osobiście przyczynił. To głównie Jego staraniom Gdańsk zawdzięcza Euro 2012, Mistrzostwa Świata w siatkówce 2014, Euro 2016 w piłce ręcznej mężczyzn i wiele innych prestiżowych imprez, promujących Gdańsk. Nie doczekał niestety realizacji kolejnego marzenia – w 2020 roku Gdańsk będzie areną finału Ligi Europy. Pozostaje nadzieja, że kibice nie zapomną komu to zawdzięczają.

 

Zawsze uśmiechnięty, w biało-zielonym szaliku, lub z plaskaczem w dłoniach, przeżywający zarówno sukcesy, jak i porażki . Takiego Go zapamiętamy.

 

Sportowa Gdynia” składa Ci Panie Prezydencie głęboki hołd oraz wyrazy współczucia zarówno Twojej Rodzinie jak i całej sportowej społeczności Trójmiasta. 

  

Redakcja

Kibicujemy tym wydarzeniom:

  

 

NajnowszeOdwiedza nas

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane