Szkoda tego trzeciego seta. Trefl gorszy od ZAKSY! - niedziela, 08, grudzień 2019 15:38
Zwycięskie "Mikołajki" Arki w Kielcach! - piątek, 06, grudzień 2019 20:07
Ważne zwycięstwo koszykarek Arki w Lyonie! - czwartek, 05, grudzień 2019 23:19

Powrót pani Kapitan! Wisła sforsowana! Wyróżniony

Powrót pani Kapitan! Wisła sforsowana! Foto: Piotr Sukiennicki

Koszykarki umocniły się na czele tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Po, długimi fragmentami, jednostronnym spotkaniu pokonały Wisłę Kraków 88:55. Po rocznej przerwie gdyńską ekipę poprowadziła do zwycięstwa ich kapitan, Paulina Misiek.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które przez większą część 1 kwarty utrzymywały kilkupunktową przewagę, dzięki dobrej skuteczności zza łuku. Gdy drugą w tym meczu trójką popisała się Bec Allen, trener Stefan Svitek musiał prosić o przerwę na żądanie. Jego zespół miał problemy ze zdobywaniem punktów dlatego w pewnym momencie przegrywał już 13 punktami. Pod koniec 1 czyści dzięki dwóm szybkim atakom udało się jednak zniwelować stratę do 8 oczek (23:15).

Kolejne minuty należały do gospodyń, które ponownie wyszły na 12 punktowe prowadzenie. Od tego momentu obie drużyny miały spore problemy ze skutecznością. Jako pierwsze odblokowały się żółto-niebieskie i to one schodziły na długą przerwę prowadząc 41:25.

Po powrocie na parkiet Arka kontrolowała przebieg spotkania i powoli powiększała swoją przewagę. która w 26 minucie sięgnęła już 20 punktów. To jednak nie był koniec, prowadzone przez Allen gdynianki przed ostatnią częścią meczu prowadziły już 66:40 i tylko cud mógł sprawić aby zawodniczki Białej Gwiazdy wyjechały z Gdyni z dwoma punktami.

Gospodynie były zbyt silne i pomimo sporej rotacji trenera Gundarsa Vetry to one zwyciężyły ostatnią partię 22:15 i wygrały cały mecz 88:55. Udany powrót po roku nieobecności zaliczyła Paulina Misiek, która wykorzystała wszystkie 3 oddane rzuty i zdobyła 7 punktów. W zespole zwyciężczyń najlepiej punktowała Rebecca Allen. Australijka zdobyła 19 punktów, dołożyła do tego 5 zbiórek, asystę, przechwyt i blok. Double double zaliczyła Sonja Greinacher, która do Arki trafiła z... Wisły, mająca aż 86% skuteczności za dwa punkty, trafiła 6 z siedmiu prób. W drużynie przyjezdnej po 13 oczek zanotowały Krystal Voughn i Kadri-Ann Lass.