Arka krok bliżej do brązu - wtorek, 23, kwiecień 2019 20:31
Pierwsze śliwki robaczywe? Porażka Arki w Zabrzu! - poniedziałek, 22, kwiecień 2019 21:31
Arka Gdynia zwycięzcą fazy zasadniczej Energa Basket Ligi! - poniedziałek, 22, kwiecień 2019 19:58
Koszykarskie derby dla Arki!!! - środa, 17, kwiecień 2019 21:53

Wygrana Trefla na pożegnanie sezonu. Gdańszczanie kończą na 9 miejscu! Wyróżniony

Wygrana Trefla na pożegnanie sezonu. Gdańszczanie kończą na 9 miejscu! Foto: Piotr Sukiennicki

Ostatni mecz sezonu zgromadził w ERGO Arenie 2100 widzów. Stawką wszak było zaledwie dziewiąte miejsce, a w Treflu czas pożegnań.

Wiadomo już, że z zespołu odchodzą m.in. trener Andrea Anastasi, Piotr Nowakowski, Patryk Niemiec, propozycje m.in. z Rosji ma także Maciej Muzaj. Nowy zespół będzie trenować Michał Winiarski.

Trefl Gdańsk pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:22, 25:23, 25:23) w drugim meczu play off . W serii do dwóch zwycięstw wygrał Trefl 2:0 i zajął dziewiątą lokatę.

Był to mecz walki. Losy każdego z trzech setów rozstrzygały się w końcówkach. MVP tak jak w pierwszym spotkaniu został Maciej Muzaj, który bardzo dobrze prezentuje się w ostatnich tygodniach.

W połowie pierwszego seta było po 15 po atomowych zagraniach Jana Hadravy. Wydawało się, że od tego momentu walka będzie toczyć się oczko za oczko, jednak błędy w przyjęciu drużyny Indykpolu AZS-u Olsztyn szybko zgasiły te nadzieje. Swoje "dołożył" ze środka, dwukrotny mistrz świata Piotr Nowakowski i wynik z perspektywy olsztynian wyglądał już niebezpiecznie (17:21). Choć w końcówce doszło jeszcze do zrywu zespołu z Warmii i Mazur, to w ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się gospodarze (25:22).

W końcówkach drugiego i trzeciego seta były rozgrywki o to kto ma mocniejsze nerwy.  Gdańszczanie wykorzystali pierwszą piłkę meczową i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.