Arka krok bliżej do brązu - wtorek, 23, kwiecień 2019 20:31
Pierwsze śliwki robaczywe? Porażka Arki w Zabrzu! - poniedziałek, 22, kwiecień 2019 21:31
Arka Gdynia zwycięzcą fazy zasadniczej Energa Basket Ligi! - poniedziałek, 22, kwiecień 2019 19:58
Koszykarskie derby dla Arki!!! - środa, 17, kwiecień 2019 21:53

Pierwsze starcie dla Arki! Wyróżniony

Pierwsze starcie dla Arki! Foto: Piotr Sukiennicki

Imponująca druga połowa, a zwłaszcza czwarta kwarta zdecydowała o wygranej Arki nad Wisłą CanPack Kraków. Koszykarki Arki Gdynia od zwycięstwa rozpoczęły zmagania w play-off.

Pierwsza kwarta ćwierćfinałowego pojedynku pomiędzy dwoma niezwykle utytułowanymi zespołami była bardzo wyrównana. Zawodniczki Wisły swój atak głównie oprały na akcjach pick`n`roll, co początkowo odnosiło bardzo dobry skutek, bo przyjezdne prowadziły 6 oczkami. Z chwilą jednak, gdy do gry weszła dobra obrona gospodyń, te szybko odrobiły stratę. Po 10 minutach w Hali Gier mieliśmy remis po 13.

Kolejne minuty to praktycznie gra punkt za punkt. Widać było, że jest to mecz walki i stanęły naprzeciw siebie dwa równe zespoły. Gdy pod koniec drugiej kwarty 4 oczka z rzędu rzuciła Emma Cannon o czas musiał prosić trener wiślaczek Wojciech Eljasz-Radzikowski. Arka prowadziła 25:22 i do zakończenia tej części meczu zawodniczkom w ciemnych strojach udało się zniwelować stratę o jeden punkt (30:28). Do przerwy najskuteczniejszymi zawodniczkami były Cannon (11 punktów i 8 zbiórek) oraz Nia Coffey (5 punktów, 6 zbiórek, 4 bloki), a wśród ich przeciwniczek na uwagę zasługiwała była gdyńska koszykarka Magdalena Ziętara (9 punktów, 3 asysty)

Po powrocie z szatni od 4 punktów z rzędu rozpoczęły gospodynie jednak tym samym odpowiedziały krakowianki. Mimo to zawodniczki w żółtych strojach jako pierwsze wróciły do dobrej skuteczności i prowadzone przez niezawodną Cannon wyszły na 9 punktowe prowadzenie (47:38). Wisła nie zamierzała jednak odpuszczać i przed zakończeniem 3 kwarty udało jej się zniwelować stratę do 6 oczek (51:45)

Krakowianki w dalszym ciągu nie odpuszczały i zbliżyły się nawet na dwa punkty jednak gospodynie odpowiedziały serią 9 oczek i prowadziły już 66:55. Od tego momentu Arka kontrolowała spotkanie i ostatecznie wygrała 72:59.

MVP spotkania została Emma Cannon z imponującym double-duble 25 punktów, 12 zbiórek. Double double zaliczyła także Nia Coffey (14 puntów, 13 zbiórek), która dorzuciła jeszcze 5 bloków i 3 asysty.