Koszykarze Arki poznali rywali w Eurocup - wtorek, 16, lipiec 2019 10:59
Wybierz jedenastkę 90-lecia! - środa, 03, lipiec 2019 15:35

Derby w piłce ręcznej dla Gdańska! Wyróżniony

• czwartek, Mar 28 2019
  • Napisał
Derby w piłce ręcznej dla Gdańska! Foto: Piotr Sukiennicki

Już niebawem na Stadionie Miejskim oczekiwane przez wszystkich kibiców Wielkie Derby Trójmiasta pomiędzy Arką, a Lechią. Preludium do do tego meczu są spotkania derbowe w innych dyscyplinach sportu.

I tak, niedawno odbyły się derby w koszykówce kobiet, w których Arka pokonała Sunreef Yachts Politechnikę Gdańsk. 98:60, a w czwartkowy wieczór spotkały się się zespoły występujące w PGNiG Superlidze piłki ręcznej: Arka Gdynia i Energa Wybrzeże Gdańsk.

Początek spotkania należał do gości, którzy lepiej weszli w to spotkanie i po pięciu minutach prowadzili już 4:0. Bramki dla gdańszczan zdobywali m.in. Mateusz Wróbel i Wojciech Prymlewicz. Gospodarze pierwsze trafienie zanotowali po bramce Krystiana Wołowca. Po kolejnych trzech minutach i celnych dwóch rzutach Adriana Kondratiuka i jednym Krzysztofa Komarzewskiego prowadzili 7:1. Kolejne minuty to bramka za bramkę - dla Arki Dawid Przysiek a w odpowiedzi Ramon Oliveira, ponownie Przysiek a odpowiada Piotr Papaj. W 14. minucie Rafał Rychlewski skutecznie z siedmiu metrów i jest 12:7 dla gości. Gospodarze ambitnie walczyli o korzystny wynik i w 25. minucie po celnym trafieniu Roberta Kamyszka jest już tylko 17:15 dla Energi Wybrzeża. Końcówka pierwszej połowy zapowiadała emocje na dalsze minuty pojedynku. Wynik do przerwy ustalił Oliveira (17:20).

Po zmianie stron licznie zgromadzeni kibice mogli liczyć na zacięty i wyrównany mecz. W 34. minucie dla zespołu z Gdańska celnie trafia Komarzewski a chwilę później dla miejscowych dobrą akcję kończy Jakub Wolski (20:22). Od tego momentu trzy bramki z rzędu rzucają rywale Arki i różnica wzrasta do pięciu bramek. Energa Wybrzeże grała szybko i skutecznie kończyła swoje akcje - kolejne trzy bramki - dwie Komarzewskiego i jedna Papaja (22:30). Gospodarze odpowiadają jednym trafieniem Rafała Jamioła ale goście ponownie rzucają trzy bramki z rzędu (23:33). W 50. minucie Przysiek podaje na koło do Krzysztofa Jasowicza i tym razem znów gospodarze po 3 rzutach celnych zmniejszają przewagę rywali i na tablicy widnieje wynik 27:35. Gracze z Gdańska kontrolują jednak to spotkanie nie pozwalając gdynianom na zbyt wiele. W 56. minucie po trafieniu Pawła Ćwiklińskiego jest dwanaście bramek przewagi na korzyść gości. Wynik meczu w ostatniej minucie zmniejsza Mariusz Czaja i spotkanie kończy się wygraną ekipy Energi Wybrzeża Gdańsk 42:34.