Arka krok bliżej do brązu - wtorek, 23, kwiecień 2019 20:31
Pierwsze śliwki robaczywe? Porażka Arki w Zabrzu! - poniedziałek, 22, kwiecień 2019 21:31
Arka Gdynia zwycięzcą fazy zasadniczej Energa Basket Ligi! - poniedziałek, 22, kwiecień 2019 19:58
Koszykarskie derby dla Arki!!! - środa, 17, kwiecień 2019 21:53

Strzelanina w hali gier GCS! Wyróżniony

Strzelanina w hali gier GCS! Foto: Piotr Sukiennicki

Można sobie zadać pytanie, czy porażka „tylko” czterema trafieniami z murowanym faworytem, czwartą drużyną w tabeli to dobry wynik, czy nie? W końcu to jednak porażka. Arka jednak tym razem wstydu nie przyniosła.

Pierwsza połowa meczu to wyrównana gra obu zespołów choć lepiej spotkanie otworzyli goście, którzy po bramkach Witalija Titowa i Mateusza Seroki prowadzili 4:1. Jednym trafieniem odpowiedział Krzysztof Jasowicz. W 8. minucie po celnym rzucie Adama Lisiewicza gospodarze tracili już tylko jedną bramkę (7:8). W 11. minucie skutecznie i efektownie rzuca Robert Kamyszek i jest remis po 9. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części trafia Paweł Podsiadło i jest kolejny remis – po 14. Od tego momentu jeszcze swoje bramki dołożyli Jerko Matulić i Wojciech Gumiński i prowadzenie Azotów wzrosło do trzech bramek (14:17). W 29. minucie Rafał Rychlewski z karnego i pierwsza połowa kończy się wynikiem 16:20.

Po zmianie stron skutecznie zagrała ekipa Zbigniewa Markuszewskiego, momentami rzucając po trzy bramki z rzędu. Tomasz Kasprzak, Ante Kaleb i Piotr Masłowski – po ich trafieniach Azoty już mają na koncie 25 bramek (18 dla Arki). Celnie rzuca Dawid Przysiek ale goście ponownie trzy razy skutecznie i jest już 28:19 dla Azotów. Miejscowi jednak nie zamierzali się poddawać i dzielnie walczyli z faworytem tego pojedynku. W 45. minucie celnie Krystian Wołowiec, do tego dokładają się: Michał Skwierawski, Marusz Czaja i Kamyszek i miejscowi zmniejszają stratę do siedmiu bramek (25:32). Po odpowiedzi Titowa, Arka ponownie seryjnie zdobywa bramki. 53. minuta m.in. Rychlewski i Wołowiec trafiają do bramki gości i robi się tylko różnica dwóch bramek 32:34! Jednak ostatnie trzy minuty należą do drużyny z Puław, która rzucając kolejne trzy bramki kończy mecz zwycięstwem 37:33.Galeria zdjęć z meczu,