Arka zatopiona "we własnym porcie" przez Artego! Wyróżniony

Arka zatopiona "we własnym porcie" przez Artego! Foto: Piotr Sukiennicki

Jak na faworyta do decydującej walki o medale Arka Gdynia kompletnie rozczarowuje ostatnio swoich kibiców. Dwie porażki ligowe z rzędu dawno się gdyńskim koszykarkom nie przytrafiły.

A biorąc pod uwagę turniej o Puchar Polski, to czwarta przegrana w ostatnich pięciu meczach. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie w hali gier GCS od początku było meczem walki. Lepiej zaczęły zawodniczki z Bydgoszczy ale Arka szybko zniwelowała stratę. Jednak pod koniec pierwszej przyjezdne znów zaczęły lepiej grać i dzięki rzutom Elżbiety Międzik odskoczyły rywalkom na 10 punktów (12:22).

W kolejnych minutach zawodniczki w żółtych strojach próbowały zmniejszyć dystans dzielący oba zespoły jednak przez większość kwarty nie udawała im się ta sztuka. Pomimo skutecznej gry w ataku nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na niezwykle skuteczną Draganę Stanković. Na długą przerwę drużyny schodziły przy wyniku 29:37.

Po przerwie lepiej zaczęły zawodniczki Artego, które wyszły na 15-sto punktowe prowadzenie, jednak gdynianki zaliczyły serię 7 punktów i znów zbliżyły się do rywalek. Zawodniczki w ciemnych strojach nie zamierzały jednak odpuścić i szybko odrobiły stracone punkty i po 30 minutach prowadziły 12 punktami.

Na 4 minuty przed zakończeniem meczu Arce udało się dojść rywalki na 2 punkty głównie dzięki dobrej obronie. Wtedy o czas musiał prosić trener Tomasz Herkt i był to przełomowy moment tego meczu. Bydgoszczanki zdobyły 8 punktów z rzędu i znów kontrolowały spotkanie. Podłamane gdynianki oddały inicjatywę, same nie mogąc trafić do kosza rywalek i ostatecznie przegrały 58:70. W gdyńskiej drużynie zadebiutowała nowa zawodniczka, Amerykanka Nia Coffey, która zaliczyła 13 punktów i 9 zbiórek. Najlepszą zawodniczką meczu została oczywiście Dragana Stanković, która zdobyła double double (21 punktów i 10 zbiórek). 10 asyst w zespole przyjezdnym miała Julie McBride.